Chcete moderní a kvalitní podlahu? Řešením je nový vinyl SPC Rigid

Kvalita, vysoká odolnost proti poškození, dlouhá životnost, snadná údržba, nízký hluk a samozřejmě moderní, oku lahodící design. Těmito vlastnostmi by měla disponovat ideální podlaha v domácnosti, kanceláři i jiných komerčních a průmyslových prostorách. Z této vize vychází i podlaha nové generace vinyl SPC Rigid. V čem tkví její přednosti?

Co je to vinyl SPC Rigid?

SPC podlahy jsou novou generací vinylových podlah. Technologicky vycházejí z dlaždic LVT, a co do látek je tvoří polyvinylchlorid, přírodní vápencový prášek a stabilizátor; ten se stará o kombinaci ve výsledném poměru, díky kterému je použitý materiál, respektive podlaha skládající se ze 4 vrstev, velice stabilní.

Základní vrstva

Na spodní části vinylové podlahy SPC je EVA – vinylacelátová a ethylenová nebo korková pěna. Ta se stará o tlumení a zvukovou izolaci. SPC podlahy tak nemají tenký nebo dutý zvuk, který je typický pro chůzi po standardním vinylu.

SPC vrstva

Stabilitu a tuhost podlaze dodává SPC vrstva. V té se nachází vodotěsné, husté jádro z kompozitního materiálu.

Vinylová vrstva

Dekoraci desky zajišťuje vinylová vrstva, která je potištěna dekorem rozličných barev a vzorů.

Nosná vrstva

Na samotném svršku se nachází nosná (nášlapná) vrstva, která je průhledná. Jejím posláním je chránit podlahu proti skvrnám i poškrábání a umožnit snadné čištění a údržbu.

Vysoká odolnost proti vlhku i poškození

Vinyl SPC Rigid je navržen tak, aby jeho struktura zvládla bez poškození komplexně odolávat nepříznivým vlivům v podobě:

  • vodě a vlhkosti,
  • teplotním výkyvům,
  • mechanickému i chemickému poškození,
  • roztažnosti.

Odolnost proti vodě a vlhkosti

SPC podlahy mají vodotěsné jádro.  Laminátové, dřevěné, a dokonce i vinylové podlahy na HDF desce často trpí pod vlivem vlhkosti. Podlahy Rigid, které jsou vyráběny bez přidaných změkčovadel, s nosnou deskou SPC na vlhkost absolutně nereagují.

Odolnost proti teplotním výkyvům

Materiál použitý na vinylové podlahy Rigid není elastický. Díky tomu neměkne působením vnějších vlivů, ani když se v létě na přímém slunci rozpálí. Z tohoto důvodu můžete podlahu položit i např. do zimní zahrady nebo do obýváku s velkými francouzskými okny.

Odolnost proti mechanickému i chemickému poškození

Nášlapná vrstva podlahy činí 0,55 mm. Svůj účel tak splní stejně dobře v bytě, domě, ale i kanceláři, obchodě a hodí se i pro průmyslové využití. Vysoce odolný povrch se navíc snadno čistí.

Odolnost proti roztažnosti

Nosná deska SPC se stará o to, že jsou vinylové podlahy Rigid na 100 % rozměrově stálé. Pokud je krytina pečlivě položená, v horizontálním směru se díky sedícím spojům samovolně neoddělí. Navíc, do plochy 400 m2 lze pokládku provádět i bez dilatačních spár.

Podlahové vytápění dneska frčí

Zatímco před 30 lety si šlo jen těžko představit místnosti bez radiátorů, dnes jsou již tyto kovové předměty považovány za přežitek, který jen hyzdí minimalistický interiér. Jako efektivní řešení se na druhé straně čím dál tím častěji využívá podlahové vytápění. Vinyl SPC Rigid disponuje tepelným odporem 0,039 m2K/W a je vhodný pro instalaci topení do podlahy.

Není na co čekat. Pokládka je rychlá a snadná

Vinylové podlahy Rigid mají nízkou montážní výšku a lze je položit bez odstranění původní krytiny; lze pokládat i na keramický nebo betonový podklad.

Nosné desky jsou tvrdé a při pokládce vás nerozhodí nerovnosti v podkladu. Na použití vyrovnávací stěrky dojde jen ve výjimečných případech.

SPC podlahy se pod působením vnějších vlivů nesmršťují ani neroztahují a ihned po zakoupení je můžete položit ten samý den a bez nutnosti aklimatizace na místní klima, jako je tomu často u jiných druhů podlah.

Více o vhodném způsobu pokládky plovoucí vinylové podlahy se dozvíte v samostatném článku Nízká cena a snadná pokládka. Plovoucí podlahy patří stále mezi nejoblíbenější. Jaké vybrat?

Related posts

Leave a Comment