Řešíte otázku venkovního stínění? Vsadit můžete na rolety a žaluzie

Stále více lidí se rozhoduje pro pořízení venkovní stínící techniky, která dodá jejich bydlení daleko větší pohodlí. Možná i vy zvažujete, že byste do venkovní stínící techniky investovali, ale nevíte, pro kterou variantu se rozhodnout. My bychom pár nápadů měli, tak si je určitě nenechte ujít!

Rolety nebo žaluzie? Toť otázka!

Když se řekne venkovní stínění oken, většina lidí si představí žaluzie, jiné pak automaticky napadnou rolety. Je pravda, že právě žaluzie a rolety bývají nejčastější venkovní stínící technikou, na kterou v posledních letech sází stále více lidí. Budete mezi nimi i vy?

Venkovní žaluzie jsou klasika

Stejně jako vnitřní, tak i venkovní žaluzie jsou klasika, na kterou mnoho lidí nedá dopustit. Úkolem venkovních žaluzií je stínit, spořit energii a zabránit přehřívání interiéru. Kromě toho mají i schopnost zkrášlit váš domov a stát se tak příjemným estetickým zpestřením celé stavby.

Jaký typ žaluzií vybrat?

V tomto případě se vyplatí zmínit, že nejsou žaluzie jako žaluzie. Oblíbeným typem byly žaluzie ve tvaru C, Ale v posledních letech stále častěji nahrazují lamely ve tvaru Z – ty do sebe dokonale zapadnou a pyšní se tak daleko lepší termoregulační a protihlukovou schopností. Nejmodernější variantou jsou žaluzie s lamelami ve tvaru S, které mají zaválcované těsnění, jež zajistí dokonalý sti na ticho.

Venkovní rolety mají mnoho výhod

Druhou možností jsou venkovní rolety, které stejně jako žaluzie především stíní, chrání interiér před přehříváním a mimo to v zimě zabraňují úniku tepla – díky tomu šetří vaše výdaje vynaložené na vytápění.

Klasické rolety nebo screenové rolety?

I mezi venkovními roletami si můžete vybírat, nabízí se totiž jak klasické rolety, tak i moderní alternativa v podobě screenových rolet. Obě varianty mají své výhody, kterými vás jistě milé překvapí. Klasické rolety se hodí spíše pro menší okna, screenové rolety pak můžeme doporučit pro zastínění větších skleněných ploch.

Related posts

Leave a Comment