Zásobníkové a průtokové ohřívače vám umožní mít teplou vodu vždy po ruce

Jsou místa, kde je zásobování teplou vodou obtížné a klasické rozvody se použít nedají. Pro tato místa jsou určeny elektrické ohřívače vody, které představují nejen chytré řešení přívodu teplé vody, ale zároveň jsou i velmi ekonomické.

Ohřívače podle způsobu ohřevu vody

Na výběr máte z několika typů ohřívačů:

  • Zásobníkové ohřívače vody a bojlery – pracují s nízkým příkonem a časově omezeným ohřevem vody závisejícím na dodavateli energie. Výhodou je, že máte okamžitě k dispozici vysokou teplotu vody, ovšem v omezeném objemu. Po jejím spotřebování musíte počkat na další dohřátí. Také zde dochází k tepelným ztrátám při skladování teplé vody.
  • Průtokové ohřívače vody – mají vyšší příkon, ale teplota vody přímo závisí na objemu průtoku vody a na příkonu ohřívače. Teplou vodu máte k dispozici neustále, ale při vyšším průtoku, může docházet ke snižování teploty vody, protože instalovaný výkon ohřívače není schopen ohřát tolik vody najednou. Teplota vody také závisí na teplotě vstupní vody a rozdíly mezi výstupní teplotou jsou znát v jednotlivých ročních obdobích. Na druhou stranu nedochází k žádným tepelným ztrátám.

Více o průtokových ohřívačích si můžete přečíst v našem článku zde.

  • Kombinované bojlery a akumulační nádrže – tyto multifunkční bojlery v sobě vodu nejen ohřívají jako klasické zásobníkové bojlery, ale k ohřevu můžete využít i externí zdroj (solární panel, krbová vložka, tepelné čerpadlo).

Tlakový nebo beztlaký ohřívač?

U průtokových i zásobníkových ohřívačů myslete na to, že existují dva typy konstrukce:

  • Tlakové ohřívače – konstrukce umožňuje ohřívač připojit na více odběrných míst, ale ohřívač by mněl být připojen, co možná, nejblíže k vodovodní baterii.
  • Beztlaké ohřívače – tento typ konstrukce vyžaduje použití speciální baterie, což snižuje možnost jejího výběru. Na druhou stranu jde o jeden z nejvýhodnějších způsobů ohřevu vody. Instalace je možná jen na jedno odběrné místo.

Jak velký zásobník pořídit?

Pokud vašim potřebám vyhovuje spíše zásobníkový ohřívač než průtokový, promyslete si, k jakému účelu budete teplou vodu využívat a jaké množství vám bude vyhovovat.  Po vypotřebování teplé vody budete muset, na dohřátí další, počkat.

  • Zásobníček s objemem 5 litrů – hodí se pro místa s občasnou spotřebou teplé vody, jako jsou kuchyňky, garáže nebo toalety.
  • Zásobníky s objemem 10 litrů – takovýto objem vystačí na mytí nádobí ve dřezu. Využijete ho i v menších kancelářích.
  • Zásobníky s objem 15 až 20 litrů – s podobným objemem teplé vody už lze plnohodnotně obsloužit kuchyňský kout, kde se myje a oplachuje nádobí pod tekoucí vodou.

Pokud se rozhodujete, jaký elektrický ohřívač by byl pro vás nejlepší volbou, obraťte se na specialistu v oboru – společnost W-term, která se zabývá výrobou a prodejem všech typů elektrických ohřívačů vody a je schopna vám kvalifikovaně poradit s nákupem.

Related posts

Leave a Comment