Záložní zdroje vhodné pro každého

Zabezpečit své spotřebiče nebo počítačový systém před výpadkem elektrického proudu je v dnešní době již jednoduché a zcela běžné. Specializované firmy vyrábějí tyto systémy tak, aby dokázaly uspokojit potřeby každého zákazníka.

Jak funguje záložní zdroj

Záložní zdroj zjednodušeně řečeno funguje jako akumulátor. Jeho baterie je neustále udržována v nabitém stavu, aby zaručila přísun elektrické energie v době, kdy dojde k výpadku elektrického proudu. To znamená, že když se přeruší primární dodávka elektrické energie, vaše spotřebiče, které nesmí být nepředvídatelně vypnuty, budou fungovat i nadále. Nejčastěji chráníme:

  • telekomunikační zařízení
  • počítačové systémy
  • nemocniční přístroje a mnoho dalších

Off-line záložní zdroje

Záložní zdroje chrání vaše zařízení proti výpadkům buď krátkodobě, nebo dlouhodobě. Cenově nejdostupnější jsou off-line záložní zdroje, které se používají v domácím prostředí. Jejich baterie má omezenou kapacitu, ale postačí, pokud máte například rozdělanou práci na počítači, abyste si své soubory stihli v klidu uložit a zavřít. Po vybití baterie v tomto záložním zdroji se vaše přístroje vypnou.

Line-interactive a On-line záložní zdroje

Line-interactive je nová technologie podobná on-line zdrojům. Mají delší záložní dobu a využití najdou jak v domácím prostředí, tak v menších kancelářích. On-line záložní zdroje jsou nejúčinnější, co se zaručení ochrany, bývají však cenově náročnější. Jsou vhodné do velkých firem, nemocničních zařízení nebo letištních systémů, kde zaručují provoz záložních zdrojů 24 hodin denně. Široký výběr zdrojů nabízí například italská firma Riello.

Dnešní firmy zabývající se vývojem a prodejem záložních systémů myslí také na životní prostředí. Snaží se vyvíjet UPS s co nejmenším využitím elektrické energie. Pořízením takového zdroje nechráníte pouze přírodu, ale hlavně sebe před nechtěným problémem způsobeným výpadkem elektrické energie.

Related posts

Leave a Comment