Vybíráme rolety – jaké máme možnosti?

Pod pojmem látkové rolety už si dnes rozhodně nemusíme představit nic nevzhledného a s nepraktickým ovládáním. K dostání jsou krásné rolety moderního designu, které nejen stíní, ale také skvěle vypadají a jsou dekorací v bytě nebo kanceláři.

Tradiční látkové rolety v moderním pojetí

Látkové rolety jsou tradičním stínícím systémem, jehož popularita neklesá. Díky nadčasovosti, jednoduchosti provedení a velkému výběru roletových látek si vybere téměř každý. Není problém vyrobit rolety s vlastním potiskem, sloužícím nejen jako ozdoba, ale třeba i jako reklama. Navíjecí mechanismus může být plastový i kovový, rolety lze doplnit o pouzdra, ve kterých je látka prakticky skryta. Ovládání může být různé, od klasického řetízku po straně až po elektromotor.

Rolety duo – kombinace vlastností rolet a žaluzií

Moderní duo rolety mají vzhled rolet a funkce žaluzií. Kombinují se pruhy transparentní s těmi zastiňujícími, přitom jde o celistvý kus látky, ač to tak nevypadá. U těchto rolet lze koordinovat prostup světla do interiéru, ovládání je snadné pomocí řetízku nebo elektromotorku. Samozřejmostí zůstává obrovský výběr barevných provedení.

Skládané římské rolety

Skládanou formou klasických rolet jsou římské rolety. Jejich látka se skládá v pravidelných ohybech a vytváří jakýsi „balíček“. K dostání jsou látky transparentní i zatemňující. Obrovskou výhodou a usnadněním údržby je možnost roletu vyprat, látka je k mechanismu uchycena pomocí suchého zipu.

rolety

Předokenní rolety pro klidný spánek

Komfortní bydlení a klidný spánek zajistí instalace předokenních rolet. Ty se skládají z roletového pancíře tvořeného spojenými lamelami z hliníku. Pancíř je navíjen do schránky a veden v bočních lištách. Tyto rolety patří k nejefektivnějšímu venkovnímu stínění, zamezí průniku světla, tepla, chladu, hluku a jsou do jisté míry i bezpečnostním prvkem.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

MetSo.cz

40plus.cz

PressExpress.cz

Related posts

Leave a Comment