Nerezové dřezy jsou vládci současných kuchyní

Všimli jste si, že vaši známí mají v kuchyni nerezové dřezy? Dřez je bezesporu možné označit za velmi důležitou součást každé kuchyně, přičemž je podle něj často hodnocen její celkový vzhled. Pamatujete si ještě, jak jste měli v dětství doma dřezy, které „voněly“ vším, co jimi za jejich existenci prošlo a na nichž zub času zanechal neúprosnou stopu? Takové dřezy by v současné době svému majiteli přinesly jen pořádnou ostudu. Také zde šel vývoj dál a vy se můžete s těmi nejlepšími dřezy setkat na stránkách různých internetových obchodů.

 

Nerezové dřezy a jejich přednosti

I v dnešních kuchyních se s nerezovými dřezy potkáme nejčastěji. Jaká jsou jejich největší pozitiva? Největším kladem nerezových dřezů je jednoznačně jejich vysoká trvanlivost i odolnost s ohledem na chemikálie, tvrdou vodu, mastnotu i kyselé prostředí. Nerezový dřez má také chvályhodnou vlastnost, že nepřejímá pachy, ani se nezabarvuje. Požadavky na jeho údržbu jsou proto naprosto minimální.

Nerezové dřezy se vyrábějí v řadě typů

Nerezové dřezy existují v různých typech a je pouze na vás, který z nich si do své domácnosti vyberete. Velmi oblíbené jsou ty v leštěném provedení, ale také v dekorativní matné povrchové úpravě kartáčového povrchu nebo tkané struktury. Samozřejmostí je u nich odolnost proti poškrábání. Můžete si vybrat nerezový dřez s odkapem, ale i nerezový dřez se sklem, dvoudřez, případně úplně jiný typ, který se vám zalíbí.

nerezové dřezy

Nerezové dřezy vás přežijí

Investice do nerezového dřezu přetrvá několik desítek let, protože jsou odolné i vůči vodnímu kameni. Při výběru rozhodně dbejte na kvalitu materiálu a nakupujte jen od prověřených distributorů. Nerez by měl také disponovat dostatečnou tloušťkou, jistě ho nechcete promáčknout pouhým prstem. Pamatujte také na to, že čím větší je prolisování, tím obtížnější je čištění. Na internetu jistě bez problémů vyberete takový nerezový dřez, jenž bude vašim požadavkům beze zbytku vyhovovat.

 

 

Related posts

Leave a Comment