Tepelná čerpadla jsou řešením pro váš dům

Tepelná čerpadla

Určitě by vás zajímalo, proč je tolik výhodné mít doma tepelné čerpadlo. Co vše nám to přinese za klady a zápory, a proč o takovém čerpadle vůbec uvažovat? Když se už rozhodnete, že si tepelné čerpadlo pořídíte, vyplatí se vám to vůbec? A jaká je návratnost při koupi čerpadla?

Princip tepelného čerpadla

Tepelné čerpadlo funguje více méně velice jednoduše. Z jednoho místo teplo odebírá (nejčastěji z vody, země či vzduchu) a na druhém konci teplo odevzdává, a díky tomu můžeme levněji vytopit náš dům, nebo si levněji ohřát vodu do vany, bazénu či sprchy.

Je mnoho nejrůznějších systémů, které tepelné čerpadla využívají, ať už se jedná o systém vzduch-voda nebo voda-voda a další. Každý ze systémů má něco do sebe.

tepelná čerpadla

Cena a účinnost tepelného čerpadla

Pokud se přeci jen rozhodnete pro investování do tepelného čerpadla, rozhodně nijak neprohloupíte. Cena není nijak astronomická, a výhody, které z tepelného čerpadla plynnou jsou skutečně velké, však posuďte sami.

Počáteční investice do tepelného čerpadla je asi 160 000 korun. Zdá se vám to jako velká investice? Pak věřte, že díky této investici se můžete těšit na roční úsporu skoro 25 000 korun! A to už jsou slušné peníze. Návratnost takové investice tak činí necelých 7 let.

Tepelná čerpadla

Výhody tepelných čerpadel

Tepelná čerpadla mají hned několik zásadních výhod. Tou první je, že kvalitní tepelné čerpadlo vydrží opravdu dlouho. Nemusíte se proto obávat, že než se vám tepelné čerpadlo vyplatí, tak se porouchá. Druhou další výhodou je ekologický provoz. Tepelné čerpadlo nijak nezasahuje do chodu přírody, můžete si tak říct, že i vy se podílíte na ochraně našeho životního prostředí. Třetí a čtvrtá výhoda souvisí jedna z druhou. Finanční návratnost je jasná, s tou jde v ruku v ruce také snížení spotřeby elektrické energie, což je velmi žádoucí.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

PressExpress.cz

iZprávyDnes.cz

Novinky-Zprávy.cz   

Related posts

Leave a Comment