Údržba židlí není složitá, když víte jak na to

Židle patří bezesporu do všech domácností a kanceláří napříč celým světem. Bez nich bychom si už nedokázali představit život. Dnešní trh nabízí opravdu širokou paletu židlí různých druhů, stylů a provedení, ze kterých se mnohdy těžké si vybrat. Jednoduše proto, že byste nejraději koupili úplně všechny. Když si ale nakonec vyberete, určitě nemíníte svůj sedací nábytek každých pár měsíců měnit, že ne?

Právě proto je tolik důležitá údržba židlí, které by měl dostatek času věnovat každý z vás. A jakými způsoby lze k údržbě židlí přistupovat, se dozvíte v tomto článku.

Každý druh židle má jiné nároky

Je třeba si uvědomit, že židle se dnes vyrábějí z několika různých materiálů a každý z nich zasluhuje jiný přístup z hlediska údržby. Základní dělení židlí spočívá v jejich využití:

  • kancelářské židle
  • dětské židle
  • konferenční židle
  • jídelní židle

Pokud jsou židle vyrobeny z koženky nebo kůže, stačí k jejich čištění využít vlhký hadřík a vždycky, kdy se na nich vyskytne nějaká nečistota, ji můžete okamžitě odstranit. To samé platí pro židle, které jsou celé vytvořené z umělé hmoty.

Jiný přístup ovšem vyžadují židle s polstrováním. K tomuto účelu se vyplatí vsadit na takzvané tepování, kterému se jinak říká „extrakční čištění“. To lze využít téměř ke všem druhům potahovaných látek a efekt vážně stojí za to. Jednací židle tak získají zpátky svou zašlou krásu a vydrží v nezměněném stavu opět dlouhou dobu. To samé platí pro židle ve vaší domácnosti, ale třeba i restauraci. Metoda totiž odstraní i mastné nečistoty, prach nebo skvrny od potravin.

Více o extrakční metodě

K čištění touto metodou stačí při běžném užívání přistupovat alespoň 2x ročně, přičemž se doporučuje začít ihned po vzniku skvrny, která se ještě zcela nevsákla do materiálu. Délka procesu samozřejmě závisí na míře znečištění, ovšem průměrně se počítá kolem 15 minut. Pravidelné čištění vašich židlí prodlouží jejich životnost.

Vlhkost vyčištěného materiálu je ihned po skončení úkonu výrazně nízká. K úplnému uschnutí dojde zhruba mezi 2 až 4 hodinami. Pak už zase konferenční židle, kancelářská židle, jídelní židle nebo kterákoli jiná bude vypadat tak, jako když jste si ji před nedávnem pořizovali.

Údržba židlí nezabere tolik času a její efekt je jednoznačný. Majiteli všech židlí se proto vyplatí a je třeba k ní přistupovat zodpovědně a hlavně pravidelně.

Related posts

Leave a Comment