Zateplování budov – proč je důležité?

Otázka zateplení budov může být velkým mezníkem při plánování vašeho nového domu, měli byste ji tedy mít zodpovězenou již dopředu, jinak se na tomto bodě můžete doslova „zaseknout“. Rozhodnutí ohledně zateplování budov totiž není nejlehčí, a to hlavně z finančního důvodu. Proč byste si tedy váš nový dům měli nechat zateplit? Vyplatí se vám tato investice? Nechte si od nás poradit!

Zateplení šetří energie!

Když už jsme u té finanční stránky, pojďme si říci něco o té příjemnější – a to je úspora nákladů. Hlavní výhodou zateplování budov je úspora energií, které se samozřejmě přepočítávají na peníze. Pokud budete mít dům zateplený, nebudete muset v zimě tolik topit – úspora vytápění může být až 60 % oproti stávající situaci – a to už se vyplatí. „Fígl“ se totiž schovává v posunutí bodu mrazu. Pokud je váš dům nezateplen, chlad a mráz prostupuje k vnitřku zdí, zatímco bod mrazu zateplené budovy je vně domu.

Chraňte životní prostředí

Ano, opravdu je to tak. Tím, že si necháte zateplit dům, přispějete k ochraně životního prostředí. Je to tím, že nebudete muset produkovat tolik energie na vytápění domu, čímž dojde ke snížení emisí skleníkových plynů a zároveň se tak sníží výskyt kyselých dešťů. Jeden metr krychlový pěnového polystyrenu totiž dokáže ušetřit až 50 kilogramů emisí oxidu uhličitého za rok. A co je ještě lepší? Všechny tyto pěnové polystyreny jsou plně recyklovatelné!

Posuňte nábytek ke stěně

Také sedíte na sedačce, které je od stěny odsunuta několik centimetrů – a to z toho důvodu, aby se v tomto „neprůdušném“ prostoru netvořily plísně. Tohle už můžete hodit za hlavu, teď již nebude docházet k sálání chladu ze zdí. Jednoduše dojde ke zvýšení povrchové teploty konstrukce – takže prostor u stěn můžete klidně využít.

A co vy, už máte taky zatepleno?

Related posts

Leave a Comment