Tepelné čerpadlo jako nejlepší způsob vytápění v nízkoenergetických domech

Nízkoenergetické domy jsou to, co se nyní musí stavět. Domy s vyšší energetickou náročností jsou prakticky zakázány. S příchodem nového roku vznikla novela, která stanovuje povinnost každému člověku stavit jenom domy s nízkou náročností odpovídající konkrétním požadavkům. To vedlo ke zvýšení zájmu o dotace z programu Nová zelená úsporám. Dotace totiž rapidně snižují pořizovací cenu úsporných opatření, díky kterým je novostavba opravdu nízkoenergetická. Kupříkladu se lidé snaží získat dotaci na zateplení, dotaci na výměnu oken nebo dotaci na fotovoltaiku či tepelné čerpadlo. I to je totiž jedním z úsporných opatření, které nechybí v nízkoenergetických domech. 

Tepelné čerpadlo v nízkoenergetických domech opravdu nechybí

Tepelné čerpadlo je mezi odborníky bráno jako za nejlepší způsob vytápění v nízkoenergetickém domě. Jedná se o nejen ekologický způsob vytápění, ale také je to ekonomický způsob, jak vytápět svou domácnost. V nízkoenergetické domácnosti tak tepelné čerpadlo opravdu nechybí. 

Většinou se tepelná čerpadla používají nejen ke zmiňovanému vytápění rodinného domu, ale také kupříkladu k ohřevu teplé vody. Aktuálně je možné vybrat si rovnou z několika tipů tepelných čerpadel. Proto si vyberte to, které vyhovuje nejen vám, ale především vašemu příbytku. 

Tepelná čerpadla mají rovnou několik výhod

Je třeba konstatovat, že tepelná čerpadla nejsou označována za jeden z nejlepších způsobů vytápění jen tak bez důvodu. Jejich hlavní předností je například nenáročná údržba nebo dlouhá životnost. Obsluha tepelného čerpadla je velice snadná, stejně tak vás potěší i provoz, který je čistý a prakticky bez zápachu. 

Tepelné čerpadlo se pyšní i levným provozem, také pokrývá nízkou tepelnou ztrátu domu a umožňuje využívat výhodu sazby elektřiny D57d. 

Doporučujeme tepelné čerpadlo doplnit o rekuperační jednotku

Co doporučujeme také, je doplnění tepelného čerpadla o rekuperační jednotku. Ta může přispět k vyšší efektivitě tepelného čerpadla a také může ještě více snížit energetickou náročnost rodinného domu.

Related posts

Leave a Comment