Kristalon dodá všem rostlinám živiny potřebné pro růst

Mylně byste si mohli myslet, že podzimní sezóna v péči o zahrádku je již za námi. I když tomu aktuální počasí nenapovídá, babího léta jsme se ještě zdaleka nedočkali. Na našich zahrádkách máme přeci jen mnoho kvetoucích rostlinek a zeleninu. Byla by škoda je ještě před koncem sezóny odpravit. Proto je k podpoře jejich růstu potřeba kvalitního hnojiva, kterým je například Kristalon.

K čemu je Kristalon dobrý?

Někoho z vás by mohlo napadnout, k čemu vlastně rostliny potřebují uměle dodávané živiny, když jich je v půdě obsaženo více než dost? Pokud každý podzim nepřidáte do zeminy kvalitní kravský nebo koňský hnůj, budou živiny pomalu a jistě ubývat, což se podepíše na špatném růstu vašich rostlin. Kristalon je ve vodě rozpustné univerzální hnojivo s mikroprvky, jehož prostřednictvím dopřejte nejen květinám potřebné živiny.

Jak se Kristalon dávkuje?

Dávkování Kristalonu je velice jednoduché. Není na to potřeba žádné speciální školení nebo příručka, a to i díky tomu, že toto hnojivo patří mezi volně prodejné. Do jedné 10litrové konve stačí vsypat odměrku hnojiva Kristalon a krátce zamíchat. Přibližně po půl minutě je prášek dostatečně rozpuštěn a roztok je připraven k aplikaci na záhonek. 

Není Kristalon nebezpečný?

Pokud máte zkušenosti z klasického zemědělství, pak jistě víte, že některá umělá hnojiva nejsou pro lidský organismus dvakrát příznivá. To však neplatí u Kristalonu, u něhož se nemusíte bát žádných reakcí ohrožujících život. Jestliže se hnojiva omylem nadýcháte, vyjděte na čerstvý vzduch a několik minut zhluboka dýchejte. Při jakýchkoliv komplikacích volejte lékaře.

Máte problém s růstem vašich rostlin? Dopřejte jim dostatečné množství živin prostřednictvím hnojiva Kristalon. Po jeho použití se květinám bude dařit jedna báseň. 

Related posts

Leave a Comment