Existuje hned několik druhů nábytkových úchytek. Které jsou vhodné do vaší kuchyně?

Pokud mluvíme o nábytkových úchytkách, mluvíme o nedílné součásti kuchyňských skřínek a podobného nábytku. Nejčastěji se setkáme s úchytkami na kuchyňskou linku, s nimiž přijdeme do styku denně. I proto by měly být ergonomické a pěkné, žít s nimi budeme neustále. I když jsou dnes moderní takzvané bezúchytkové kuchyně, stejně řada lidí nedá na klasické úchytky na kuchyňské linky dopustit. Stejně tak se nedává dopustit na nábytkové nohy nebo na nábytkové kování Blum

Jestliže patříte k zastáncům nábytkových úchytek, určitě jste překvapeni množstvím úchytek na trhu. Nakoupit lze dneska skutečně obrovské množství nábytkových úchytek, stačí si jen vybrat. Jenže výběr úchytek může být opravdu těžký. Proto si představme několik druhů, které jsou vhodné do kuchyní. 

Hliníkové úchytky

Do kuchyní doporučujeme koupit hliníkové úchytky. Hliník jako takový je materiál, který se pyšní mnohými vlastnostmi. Navíc ho lze různě zpracovat, a tak se dnes na trhu setkáte s různými provedeními nábytkových úchytek. Některé dokonce jsou imitací nerezu, i tak lze hliník zpracovat. 

Hliníkové úchytky se většinou vyrábí do matného vzhledu, jsou tedy vhodné do jakékoli moderní kuchyně, ve které se nachází nerezové spotřebiče. Doporučujeme je zejména do matných kuchyní, tam krásně zapadnou. 

Dřevěné úchytky

I když dřevěné kuchyňské úchytky ně každý doporučuje, pravdou je, že můžou přinést kuchyni šmrnc. Dnes jsou trendy takové kuchyně, které v sobě mají zakomponované dřevěné prvky. A jestliže vám v kuchyni dřevěné prvky chybí, může takovým dřevěným prvkem být právě nábytková úchytka. 

Dřevěné úchytky se moc nehodí do lesklých kuchyní, spíše je zakomponujte do kuchyní matných. Krásně budou působit v tmavých, klidně v černých kuchyních, ale zaujmou i v bílých či béžových kuchyních. Kromě kuchyní jsou vhodné i do koupelen, kde by se také měl nacházet nějaký dřevěný prvek.

Related posts

Leave a Comment