Stropní svítidla do ložnice

Ložnice je především místnost, kde by se člověk měl cítit příjemně a uvolněně. Pokud máte tedy v plánu pořídit do své ložnice nové světlo, je dobré mít na paměti, že takovéto světlo musí splňovat především určitá specifika. Světlo v ložnici by totiž v žádném případě nemělo být prudké. Světlo v ložnici vás nesmí oslňovat zejména z důvodu toho, že si v ložnici potřebujete jednoduše odpočinout. Prudké světlo, které by navíc mělo červenou nebo žlutou barvu, by nebylo příliš vhodné. Produkci melatoninu, tedy spánkového hormonu, prudké světlo zpomaluje. Světlo v ložnici by mělo být především měkké, bílé světlo podobné spíše dennímu, není vhodné zejména proto, že tělu nedává jasný signál ke spánku, ale spíše naopak k bdělému stavu. Do ložnice je vhodné zvolit například stropní svítidlo či bodové. Pokud se budete držet výše zmiňovaných zásad, nebude se vám chtít vylézat už nikdy více z postele. Pro vaši designově laděnou ložnici vám naši odborníci na slovo vzatí, rádi doporučí to správné osvětlení, které je v našem případě elitní.

světlo

Stropní svítidlo je správnou volbou

V ložnici potřebujete mít jediné a to je přehled. Stropní svítidla do ložnice vaší místnost dokonale zpřehlední a vy si tak vystačíte pouze s menší intenzitou světla. Klienti si velmi často do svých ložnic volí variantu stropních svítidel, která nese název bodová světla. Na trhu existují dvě varianty těchto světel. Klasické a zapuštěné. Zdroj samotného světla vám velmi dobře poskytnou například úsporné žárovky, LED žárovky, halogenové či klasické. Tato bodová světla ovšem musíte především dobře umístit, aby v místnosti nevznikla místa, kde bude více světla, které bude dráždit vaše oči. Přílišné světlo se do ložnice nehodí. Dále záleží na vašem vkusu a to zejména v případě, kdy jednoduše nemáte rádi bodová světla z hlediska designu.

LED světla do ložnice?

Pokud se rozhodnete pro LED světla, musíte mít především na paměti, že s nimi budete muset zacházet s citem. V případě jejich rozmisťování totiž musíte dbát na to, aby v místnosti nevznikala příliš osvětlená místa, která by vám na kvalitě spánku rozhodně nepřidala. LED světla tudíž zvolit můžete, ale s opatrností. Oceníte je zejména díky jejich dlouhé životnosti a úspoře. Ovšem pokud zvolíte prudké LED světlo do místnosti, kde budete trávit především chvíle odpočinku, určitě o této investici do LED světel pouvažujte.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Tiskové-zprávy.eu     

Aktualitycz.cz

Press-Media.cz

Related posts

Leave a Comment