Staráme se o užitkovou zahradu během prvního letního měsíce

Červen si s sebou nese nejen začátek léta a hezké počasí, ale také je třeba se během tohoto prvního letního měsíce starat o užitkovou zahradu. Jaro se neslo zejména ve znamení sázení, léto se zase ponese ve znamení sklízení. Pokud jste během jara zaseli plodiny, očekávejte nyní jejich sklizeň. Je však pravdou, že užitková zahrada si během června zaslouží více pozornosti, není to opravdu jen o sklízení. Prozraďme si, jak se o užitkovou zahradu během prvního letního měsíce starat.

Staráme se hlavně o rajčata

Na užitkové zahradě se staráme hlavně o rajčata. Rajčatům je třeba během června vylámat výhony, které vyrůstají do paždí listů. Začátkem léta je také třeba chránit rajčata před jejich praskáním, to nejlépe uděláme tak, že je budeme pravidelně zalévat. Kromě toho je třeba rajčata ošetřit před nemocemi a škůdci, zejména je nutné, abychom rajčata ošetřili proti padlí bramborovému.

Staráme se i o jiné druhy zeleniny

Pokud toužíme po skvělé úrodě, je třeba se plodiny neustále starat. Například je třeba zkontrolovat okurky, jestli nejsou napadeny nemocí nebo škůdci. Pokud na listech salátových okurek najdete žlutozelené skvrny, značí to o plísni okurkové. Abyste této nemoci zabránili, doporučujeme začít ošetřovat okurky už od začátku června.

Na začátku června se také provádí postřik proti obaleči jablečnému, který se opakuje po dvou týdnech.

Během června se vyplatí také vysázet karotku, kterou budeme sklízet až na podzim. O karotku tak nebude nouze až do vánočních svátků. Kromě karotky se vyplatí zasít i červenou řepu, ředkev nebo letní odrůdy salátu, fazolek nebo kedluben.

Vezměte si na to vhodné nářadí

Aby práce na užitkové zahradě odsýpala, doporučujeme sáhnout po zahradním nářadí a po zahradní technice. Kromě nůžek, lopat a hrábě se vyplatí mít třeba křovinořezy nebo sekačky.

Related posts

Leave a Comment