Skleníky z polykarbonátu a jejich výhody

Pokud se podíváme na možnosti, jaké dnes nabídnou současné zahradní skleníky, je třeba zaměřit se především na jejich konkrétní materiál. Určitě nemusíme dodávat, že pokud něco zcela jasně dominuje, jsou to skleníky z polykarbonátu. Právě tento materiál dnes dokonale nahradil v minulosti používané sklo. Podívejme se proto na hlavní přednosti, které se k tomuto materiálu vážou.

Levné skleníky z polykarbonátu dominují

Pokud hledáte současné skleníky, které jsou vyrobeny právě z tohoto konkrétního materiálu, rozhodně vás překvapí jedno důležité pozitivum, kterým je cena. Polykarbonátový skleník je totiž výrazně levnější, než ten běžný, skleněný. Je tedy jasné, že v tomto ohledu je skleník polykarbonát volbou číslo jedna. A kolik lze ušetřit? Může to být samozřejmě i několik desítek procent, což se vašeho rozpočtu vzhledem k ceně standardních skleněných skleníků rozhodně dotkne. To ale není jediné pozitivum, o kterém musíme říci, že patří k nejdůležitějším.

Polykarbonátové skleníky nabídnou také vyšší odolnost

Ano, je to také celková odolnost, která jim jasně hraje do karet. Kdo hledá zahradní skleník, ten logicky chce, aby mu co nejdéle sloužil. A co si budeme povídat, právě prodej skleníků, těch klasických skleněných byl a stále je spojený s tím, že často riskujeme jejich poškození. A to při běžném používání. Případné vysypání skleněné výplně může způsobit třeba:

1. Neopatrná manipulace uvnitř skleníku

2.Odlétající kameny od sekačky

3.Povětrnostní podmínky

Pokud však máme skleník z polykarbonátu, rozhodně se není čeho obávat, jelikož tento materiál zkrátka dokáže nabídnout svou odolnost. A jak jsme uvedli výše, pokud využijete také skleníky z polykarbonátu akce, můžete se pyšnit primárně tím, že budete mít i jistotu nízkých cen.

Zahradní polykarbonátový skleník nabídne různou tloušťku materiálu

Není to jenom cenová výhodnost, nebo odolnost. Stejně tak je to i možnost konkrétního výběru daného materiálu, jelikož polykarbonátové zahradní skleníky mohou být spojeny s různou tloušťkou tohoto konkrétního materiálu. Pokud budeme i zde konkrétní, tak mezi základní tloušťku polykarbonátu patří ta, která má 4 milimetry. Není to ale jediná možnost, jelikož skleník polykarbonátový může nabídnout i tloušťku vyšší, konkrétně celých 6 milimetrů. A to jasně zvyšuje i celkovou odolnost, nebo další vlastnosti.

Mezi dané vlastnosti se řadí třeba i ty ochranné, jako je odolnost vůči UV záření. Ty běžné sklo ve většině případů nenabídne. Nezapomínejme ale ani na to, že je to i jistota bezproblémových vlastností i v teplotách okolo minus 25 stupňů, stejně jako v teplotách, které budou přesahovat plus 60 stupňů Celsia.

Skleníky z polykarbonátu pohodlně vytvoří požadované vlastnosti pro pěstování

Určitě je třeba dodat i to, že výhodu daného materiálu je také informace o tom, že dokáže vytvořit podmínky nezbytné k pěstování různých druhů rostlin. A to hlavně teplo a vlhko. Pokud tedy plastový skleník hledáte, může být ideální třeba pro pěstování rajčat, nebo okurek. Mnozí, ale skleníky využijí i na pěstování těch nejpálivějších chilli papriček, stejně jako není problém zasadit v něm třeba také révu, popřípadě i salát.

Related posts