5 pravidel, které vám usnadní výběr nové matrace

Spánek je jediná doba, kdy lidské tělo regeneruje a připravuje se na další náročný den. Bez kvalitní matrace, která zaručí ideální oporu pro celé tělo, se ani vy neobejdete. Máme pro vás 5 důležitých pravidel, kterými se musíte při výběru řídit. Budete s nimi mít jistotu, že koupíte správnou matraci!

1. tuhost

Na trhu jsou matrace tvrdé, středně tvrdé a měkké. Každému vyhovuje jiná tuhost. Nejlepší je, pokud si matraci vyzkoušíte přímo v obchodě. Nebojte se, běžte do studia a na matraci si lehněte. Převalujte se na ní a vyzkoušejte polohy, ve kterých běžně spíte. Prodávají se i matrace s různou tuhostí na každé straně.

2. materiál

Matrace se od sebe liší materiálem. Velmi oblíbené jsou pěnové matrace, které se dokáží perfektně přizpůsobit lidskému tělu. Ne pro všechny je toto provedení příjemné. Je-li to váš případ, lepší volbou pro vás budou matrace pružinové nebo latexové.

3. zóny

Zóny jsou u matrace extrémně důležité. Rozdělují matraci tak, aby každá její část nabídla optimální oporu pro danou část těla. Standardně se vyrábí matrace se 7 zónami, které nabízí oporu pro šíji, ramena, záda, kyčle, dolní končetiny, lýtka a kotníky. Na trhu jsou také matrace s 5 zónami. POZOR – matrace se zónami nejsou vhodné pro děti!

4. velikost

Výběr je třeba podřídit velkosti roštu a postele. Matrace musí velikostně přesně sedět. Pokud máte postel atypických rozměrů, je lepší si nechat vyrobit matrace na míru.

5. ochrana

Aby vám matrace vydržela co nejdéle v perfektním stavu, zajímejte se o její ochranu. Kupte si chránič, který zamezí vniku nečistot k matraci. Nejlepší volbou je bioaktivní potah, který likviduje roztoče.

Kde koupit kvalitní matrace?

Pružinové, latexové a pěnové matrace koupíte výhodně koupíte na zdravotnipenovematrace.cz. E-shop nabízí špičkové matrace Webstr a vyrábí také luxusní zdravotní matrace na míru. Nákup zdravotní matrace je vůbec nejlepší volbou. Je vhodné o ní uvažovat nejen v případě, když máte zdravotní potíže. Zdravotní matrace působí preventivně například proti bolestem zad či oběhovým potížím. Firma prodává i matrace se speciální antidekubitní úpravou. Koupíte zde také rošty a postele.

Related posts