Seznamte se s tryskáním – pískováním: K čemu se moderní technologie používá?

Efektivní čištění fasád, sanace zdiva, odstraňování starých omítek a nátěrů, příprava povrchů před nanesením nátěrů či stěrek, opracování dřeva a oceli – to je výčet nejčastějšího využití technologie zvané tryskání neboli pískování. Své o tom vědí zkušení technici z firmy AXIOM REAL. Nabízí kompletní program čistících služeb a při své práci často používají německé systémy TORBO, které fungují právě na bázi tryskání pískem.

Technologie tryskání – pískování je oproti jiným metodám mnohem efektivnější. Jen pro upřesnění – nejedná se o vysokotlaký vodní paprsek s přisáváním písku ani o tryskání pod vodní clonou na principu přivádění vody do proudu sušeného abraziva až v koncové trysce.

Tryskání – pískování probíhá následujícím způsobem:

Na plochu je pod proudem stlačeného vzduchu nanášena směs vody a písku. Díky velké kinetické energii směsi lze dosáhnout perfektních výsledků. Zrna písku proudí rychlostí cca 300 m/s a dle potřeby je možné abrazivnost směsi snížit a změnit poměr písku a vody až na 10:90 (standardně je 80:20).

Proč AXIOM REAL používá systémy TORBO?

Tryskání systémem TORBO má oproti tzv. suchému pískování až o 95 % nižší prašnost, což má pozitivní vliv na emise. K dalším výhodám patří nenáročnost na tryskací médium (lze použít jakékoliv abrazivo těžší než voda o zrnitosti 0 – 2 mm), nízké provozní náklady a mobilita. Zařízení není závislé na přípojích energie a nachází využití v interiéru i exteriéru.

Pokud vás mobilní pískování zaujalo a máte pocit, že vám firma AXIOM REAL pomůže vyřešit problém, na který nestačíte vlastními silami, informujte se o možném postupu přímo u techniků. Ať už jde o čištění fasády od běžných nečistot či od graffiti, odstranění rzi z železné konstrukce nebo něco jiného, budete spokojeni.

Related posts

Leave a Comment