Screenové rolety: Moderní stínění krotí světlo, šetří energii a skvěle vypadá

Omrzely vás klasické stínící systémy a hledáte prvek, díky kterému bude vaše bydlení vypadat zase o něco lépe? Znamenitou volbou jsou screenové rolety. Možná jste o nich doposud neslyšeli, ale určitě jste je již někde zahlédli, protože v posledních letech nabývají na popularitě. Jejich využití je pestré a nadchnou každého, kdo si je pořídí. Kromě oken jsou k vidění i v pergolách, prosklených fasádách a v neposlední řadě jako boční stínění – třeba na terasu. Vyrábí se ve venkovním i vnitřním provedení a jejich vlastnosti z nich dělají ideální řešení i pro velmi náročné zákazníky.

Zastíní, ale nebrání ve výhledu

Mezi největší „taháky“ screeningové rolety patří její jedinečná světelná propustnost. Vděčí za to kombinaci přísad, které se používají při výrobě tkaniny. Výsledkem je materiál, jež efektivně stíní, ale přesto přes něj prochází dostatečné množství světla. V praxi se efekt projevuje tak, že přes ni vidíte ven, ale zvenčí dovnitř vidět není. Potenciální zájemci o moderní stínící systém tak nemusí mít strach, že by je ochudil o výhled z okna – naopak je může těšit, že získají soukromí. A třeba s její pomocí učiní přítrž zvědavým pohledům souseda.

Vysoce odolné řešení

Když si člověk pořídí stínící systém, vyžaduje od něj, aby věrně sloužil tak dlouho, jak je to jen možné. Jakou životnost čekat od screenových rolet? Také v tomto směru patří k naprosté špičce. Vyrábí se z technické tkaniny, která byla vyvinuta pro ochranu před ostrými slunečními paprsky, a stejně hravě si poradí i s mrazem či prudkým větrem.

Tkanina se skládá z rastru ze skelných vláken, která chrání vrstva PVC. Výsledkem je produkt s vynikajícími vlastnostmi i ve velmi náročných podmínkách. Opravdu nesejde na tom, zda na materiál doslova praží Slunce, padají na ni proudy dešťové vody či kroupy. Některé varianty navíc chrání i před prachem, alergeny a hmyzem.

Významná úspora za chlazení

Když v létě udeří tropy, nezbývá nám, než se před nimi schovat mezi čtyřmi zdmi domova. Ale ani to někdy nemusí stačit, protože se teplo dere dovnitř přes okna. Jedinou možností, jak teplotu v místnosti snížit, je použití klimatizace. A víte, že vás stojí až několikrát více než vytápění v zimě? Naštěstí jsou zde screenové rolety, které většinu slunečních paprsků odrazí zpět, a zabraňují tím nadměrnému přehřívání interiéru. Vynaložené náklady se vám vrátí na úspoře za elektřinu za velmi krátkou dobu.

Stylový designový prvek

Nemá si smysl nalhávat, že v případě stínící techniky nehraje roli design. Naopak! Pěkný vzhled by naopak na pomyslném seznamu požadovaných vlastností neměl chybět. Screenové rolety jsou naštěstí plně uspokojující i z estetického hlediska.

Jednoduché ovládání

Většina typů screenových rolet se ovládá manuálně, ale za příplatek je získáte s pohodlným motorickým ovládáním. V případě motorického provedení je vhodné systém doplnit o větrné a sluneční čidla, která uvedou rolety automaticky do provozu – za nepříznivého počasí se zatáhnou, a během slunečného dne se naopak postarají o zastínění.

Kde se po screenových roletách poohlédnout?

Kvalitní screenové rolety najdete v nabídce specializovaného dodavatele stínících systémů LUXURY CZ. Jednotlivé varianty se od sebe liší například tvarem horního boxu, možností zaomítnutí do fasády a vodicími lištami po bocích. Nedílnou součástí nabídky jsou také screenové rolety pro střešní okna a provedení uzpůsobené pro zimní zahrady. S výběrem vhodného provedení vám ochotně poradí kvalifikovaná zákaznická podpora.

Related posts

Leave a Comment