Zájem o nemovitosti roste každým dnem

Už od třetího čtvrtletí loňského roku dochází k výraznému zvýšení zájmu o nemovitosti. Sami investoři jenom kroutí hlavou nad tím, co se to na trhu vlastně děje. Dokonce i bytové jednotky nabízené za šíleně vysoké ceny se prodávají lusknutím prstů, což navádí prodávající k dalšímu zvyšování cen. Svůj podíl na tom mají i aktuálně velmi dostupné hypotéky, které je možné získat za opravdu velmi výhodných podmínek. A samozřejmě svůj podíl má na tom i aktuální koronavirová krize, kvůli které se snažíme veškeré své úspory investovat, aby nám je nesnědla inflace. 

Pokud člověk kupuje nemovitost, mnohdy na to spěchá. Jenže podle řady realitních kanceláří je spěch největším nepřítelem. Zapomínáme smlouvat, zapomínáme podepisovat základní dokumenty a leckdy se necháme spálit. Jestliže na vlastní nemovitost tolik spěcháte, najděte si spolehlivého realitního makléře, díky kterému jen tak nenaletíte. 

Úrokové sazby porostou

Nabídka nemovitostí na trhu je však dnes velmi řídká. Jak již bylo zmíněno, zájem o investiční nemovitosti sílí. A i když si mnozí mysleli, že zájem o tento typ investice nemůže být silnější, ukázalo se, že může. S hrozbou toho, že hypotéky budou zdražovat se zájem o nemovitosti opět o něco zvýšil a mizí i to málo, co na trhu zůstalo. 

Podle některých prognóz se však dá očekávat, že řada dnes koupených nemovitostí půjde zpátky do prodeje nebo do dražby. Důvodem bude znatelnější projevení aktuální krize, která s sebou přinese vyšší nezaměstnanost a tím pádem i neschopnost lidí splácet své závazky. 

Očekává se zvyšování hypoték o několik desetinek procenta

Je chybou, pokud člověk, který nemá příliš mnoho financí, urputně trvá na zakoupení nemovitosti, protože se obává zvyšování úrokových sazeb. I když se o zvyšování úroků mluví, podle hypotečních specialistů se bude jednat jenom o několik desetinek procenta. 

Related posts

Leave a Comment