S mHypotékou lze získat finanční prostředky na cokoliv

Investice do nemovitosti je velice interesantní záležitostí, která láká investory i běžné občany. Důvodem je dvojitý výnos. Jak investovat do nemovitosti za pomoci hypotečního úvěru? Kdy se jedná o adekvátní záležitost?

Význam pojmu hypoteční úvěr

Hypotéka je dlouhodobý úvěr, jenž je jištěný zástavním právem k nemovitosti. Hypoteční úvěr bývá splácen regulérními měsíčními splátkami. Ty bývají dle způsobu výpočtu. V převážné většině se jedná o splácení anuitní, kdy se výše splátky v čase nemění. Změna je pouze v poměru mezi splátkou úroku a jistinou.

Další alternativou je splácení progresivní, kdy výše splátek v čase roste, a degresivní, kdy naopak výše klesá. Rovněž jsou úvěry nesplácené v podobě pravidelné splátky, ale jednorázově z výnosu jiného finančního produktu. Produkty jednotlivých poskytovatelů se liší zejména úrokovými sazbami. Nejpodstatnějším kritériem při výběru je tak výše úrokové sazby, která se odvíjí od typu hypotéky a doby splácení.

Výhodná mHypotéka

Investiční hypoteční úvěr je adekvátním finančním produktem, kdy lze investovat do čehokoliv. Jedná se o neúčelový úvěr, kdy je možno peníze použít na cokoliv, tj. na rekonstrukci bez potřeby doložení faktur, vybavení domácnosti, pořízení nemovitosti, koupi rekreačního objektu, financování svého hobby, vzdělávání, investice do studia v zahraničí, cenných papírů, vklad do společnosti apod.

Žádat o hypoteční úvěr může fyzická osoba, která je starší 18 let a je způsobilá k právním úkonům. Rovněž musí disponovat pravidelným příjmem.

Předností tohoto typu hypotečního úvěru je zřízení a poskytnutí zdarma, stejně tak založení a vedení úvěrového i osobního účtu je bez poplatku. Garantovaná výše úrokové sazby po dobu třiceti dnů od podpisu žádosti o úvěr je též zdarma.

Hypoteční úvěr lze využít rovněž k nákupu nemovitosti za účelem bydlení či pronájmu!

Vklad neboli investování do nemovitosti

V minulých letech se jednalo o značně výhodnou investici. Úrokové sazby hypotečních úvěrů mají stoupající tendenci, mění se podmínky pro čerpání a ceny nemovitostí rapidně stoupají. Nicméně potenciál nákladů do nemovitostí je stále velký a mezi nejvýdělečnější náleží především investiční byty.

Už z názvu je tedy patrný účel úvěru. Jde o koupi nemovitosti určené k pronájmu, tj. byt, bytové či rodinné domy, rekreační objekt. Stejně tak výstavbu i rekonstrukci nemovitosti vyhrazené k pronájmu.

Na splácení hypotečního úvěru lze navíc použít i budoucí příjmy z nájemného. Tyto příjmy se k vašim obvyklým příjmům přičtou v momentě, kdy dojde k žádosti o hypotéku. Tím se zvyšují šance na její získání. Je nezbytné je prokázat na základě uzavřené nájemní smlouvy či smlouvy o smlouvě budoucí. Bankovní společnosti mohou uznat až 70 % z těchto příjmů, pokud jsou již obsaženy v daňovém přiznání. Tento typ úvěru se od klasického liší v délce splatnosti. Zpravidla je reálná doba v rozmezí od patnácti do dvaceti pěti let. U běžného úvěru je možno splácet i čtyřicet let.

Pokud se jedná o vyšší investici, je vhodné si spočítat kompletní náklady a též návratnost investice.

Kdy je investice do nemovitosti atraktivní?

Byty jsou velmi oblíbeným investičním nástrojem, neboť poskytují dvojitý výnos. Vaše peníze se tímto postupně zhodnocují a současně vám přinášejí měsíční příjem z pronájmu.

Podstata spočívá v dobré koupi, v efektivním pronajmutí a v celkovém spravování. Značný význam má i adekvátní lokalita, potenciál dalšího nárůstu cen v oblasti a ve stavu nemovitosti. Nejvhodnější jsou byty v domech, které mají za sebou rekonstrukci a nejsou zatíženy úvěrem.

Okamžitá investice se vyplatí! Rozhodně se nevyplatí čekat na pozdější dobu. Neustále stoupají ceny nemovitostí a v budoucnu se nadále očekává značná poptávka po bytech. Ta bude ceny bytů zvyšovat. Peníze vložené do nemovitosti budete mít pod dohledem a v případě nutnosti můžete nemovitost kdykoliv prodat.

Při prvotním pohledu se zdá být výhodná investice do garsonky, neboť v takovém případě můžete dosáhnout na interesantní výnos a hodí se i pro investory, kteří nedisponují mnoha finančními prostředky. Nicméně garsonku lze sehnat za méně, ale takový byt 2+kk je mnohem atraktivnější záležitostí z pohledu zájemců o bydlení.

Smysl má investovat do komerční nemovitosti, jako jsou areály, kde je více nájemců. Dochází tak k diverzifikaci příjmů. Nejlepší variantou je kombinace obchodních prostor s kancelářemi a byty, tedy koupě polyfunkční budovy. Sice zde bude nižší výnos, ale oproti tomu bude příjem nejlépe rozložen.

Velký zájem je o byty v novostavbách, které jsou většinou vyprodány před samotným dokončením stavby. Aktuálně vzniká řada dalších projektů ve velmi zajímavých a perspektivních lokalitách s dobrou občanskou vybaveností.

Naopak investování do větších bytů má význam, pouze jestliže máte stabilní příjem a jasnou představu do budoucna. Zajímavou investicí je taktéž koupě bytu před dokončením projektu. Cena po dokončení totiž zpravidla o něco vzroste. A to především v žádané lokalitě.

Related posts

Leave a Comment