Jak se připravit na rekonstrukci bytového jádra

Každá rekonstrukce sebou přináší určité obavy z nepořádku, hluku, omezení domácnosti, časové náročnosti a finálního výsledku. Proto je vhodné se předem připravit jak po stránce fyzické, mentální tak finanční.

Rekonstrukce bytového jádra není práce, která se podobá tapetování obýváku, ale náročná práce vyžadující vysokou preciznost a odbornost. Pokud se tedy nepovažujete za znalce, určitě tuto práci přenechejte profíkům s praxí. V opačném případě by byly vaše obavy oprávněné a stálo by vás to víc, než jste původně plánovali.

Výběr vybavení s předstihem

Ačkoliv rekonstrukce koupelen Praha zvládnou nemožné ihned a zázraky do tří dnů, je vhodné, když předem víte, jaké vybavení do koupelny přijde, a pracovníkům to sdělíte s předstihem. Ne každá představa se dá uskutečnit a je vhodná do daných prostor. Někdy je prostě nutné učinit kompromis. To však neznamená, že se musíte nechat svázat původním řešením. Nezřídka i poměrně drobné stavební úpravy dokáží zvýšit komfort bydlení.

Počítejte s tím, že zásah do nosné stěny vždy podléhá posouzení statika a jeho souhlasu a bývá také finančně nákladnější. Kompletní rekonstrukci provází (nebo měla by) revize a mnohdy se nevyhnete výměně elektroinstalace v celém bytě.

Než začnete…

K rekonstrukci přistupujte pokud možno co nejvíc prakticky. Nejdříve si najděte zednické práce Praha, domluvte se na postupu a poté nakupujte materiál, vybavení, spotřebiče, doplňky. Promyslete si rozsah rekonstrukce a vytvořte rozpočet, kdy budete raději počítat s většími výdaji.

Zjistěte si, zda je potřeba stavební povolení či ohlášení. Vykliďte prostory – nábytek a vše ostatní. Domluvte si také likvidaci starého materiálu a odpadu. Předem si můžete domluvit i profesionální úklid. Drobný a koncový úklid již zvládnete sami, ale mnohdy se bez profesionálních pomocníků zkrátka obejít nedá. Započítejte i tyto služby do vašeho rozpočtu.

Related posts

Leave a Comment