Rozkládací pohovky šetří místo a oslní pohodlností

Zatímco dříve bylo spaní na rozkládací pohovce očistcem, v současné době už jsou konstruovány pohovky tak, aby byly vhodné pro každodenní spaní. Hodí se například do menších bytů, kdy přes den potřebujete pohovku a v noci zase postel. Pokud je pohovka vhodná na každodenní spaní, bude její rozkládání velice snadné. A už dávno nejsou nepohodlné, ale vyspíte se na nich stejně dobře, jako na klasické posteli.

Jak je to s úložným prostorem?

Závisí to na velikosti pohovky. Pokud ale kupujete rohovou rozkládací pohovku, pravděpodobně bude obohacena i o úložný prostor. Na druhou stranu jednostranné pohovky budou pouze rozkládací nebo pouze s úložným prostorem. A zde se vy sami musíte rozhodnout, jaké řešení je pro vás lepší – mít prostor navíc, nebo oceníte možnost přespání na pohovce?

Nejpohodlnější rozkládací pohovky

Pohovky si vybírejte podle typu rozložení. Tak například pro každodenní spaní se vám bude hodit rozklad s celistvou matrací. Jedná se o nejdražší typ rozkládací pohovky, ale vzhledem k tomu, že matrace je ukryta uvnitř pohovky a je umístěna na odpruženém drátěném roštu, jedná se o nejpohodlnější možnost přespání. Další velmi často používanou možností je vysouvací zásuvka, ve které mohou být matrace, nebo použijete ty, které dosud tvořili opěradlo. Stále ještě docela jednoduchý mechanismus, nicméně už není tolik pohodlný.

Levné rozkládací pohovky

Tyto možnosti jsou vhodné pro občasné přespání, protože nejsou příliš pohodlné. Patří sem pohovky s Click Clack typem rozkladu – to znamená, že opěrnou část jednoduše složíte dolů a získáte tak postel. Na podobném principu funguje také pohovka se sklopnými zády – tu je ale nutné před rozkladem odsunout od zdi. Patří sem také pohovky s belgickým stylem rozkladu: pod sedací částí se nachází jednoduchá kovová konstrukce i s matrací (která je bohužel náchylná k rychlému proležení).

Related posts

Leave a Comment