Přinášíme 4 tipy pro teplou, odolnou a zdravou podlahu

Máte doma malé děti, zařizujete nový dětský pokoj, obývák, předsíň nebo kuchyni? Přemýšlíte o pořízení zdravotně nezávadné podlahy, která je současně odolná proti vtiskům? Na trhu je dnes velké množství nejrůznějších podlahových krytin od tradičních povrchů jako laminát, dřevo, korek, linoleum, až po hi-tech novinky v podobě 100% přírodního materiálu Wood Powder, velkorysých formátů selských prken či jiných ekologických materiálů bez přídavného vinylu. Jak se ale v široké nabídne zorientovat a nenaletět na reklamní triky prodejců? Ideální je, když si promyslíte, jaké vlastnosti by vaše nová podlaha měla mít, a podle toho pak zvolíte také funkční materiál podlahové krytiny.

Design a zdravotní nezávadnost na prvním místě

Konečně je na trhu podlaha, která v sobě kloubí design a funkčnost zároveň. Nadstandardně teplá, tichá a zdravá podlaha, ideální také pro podlahové vytápění, to je designová krytina, která nejen dobře vypadá, ale je i zdravotně nezávadná a vysoce odolná. Tato podlaha krásně podtrhne atmosféru celé vaší domácnosti a propůjčí jí i skvělý vzhled. K dispozici máte na výběr osmnáct dekorů od zcela přírodních povrchů, až po naprosto nezvyklé a různorodé. S pouhými 5 mm výšky, velkorysým formátem selských prken (2150 x 216mm) a osvědčeným zámkovým spojem multiclic, je Silent Touch mimořádně vhodná pro renovační projekty a rekonstrukce. Přitom je naprosto zdravotně nezávadná, 100% bez obsahu PVC a změkčovadel, tudíž je ideální volbou například i do dětského pokoje nebo do ložnice.

ZDRAVA_PODLAHA_Silent touch

Foto: Meister, MEISTER DD 300 SilentTouch 

Podlaha do kuchyně i obývacího pokoje

Připravujete oběd a vaše děti se batolí opodál v ohrádce na podlaze? Zapomeňte na deky, běhouny a jiné krizové plány a zkuste pořídit podlahu, která je jak odolná proti vtiskům například padajícího nože, tak i teplá pro pobíhání dětí naboso. Podlahy vyráběné technologií Wood-Powder tyto vlastnosti mají, splňují zároveň přednosti dřeva i kamene – jsou teplé jako dřevo a odolné jako kámen. Wood-Powder Technology je inovativní prášková technologie zpracování dřevěných vláken. Výsledný materiál má mimořádné mechanické vlastnosti, je vysoce tvarově stabilní, extrémně odolný proti vtiskům, velmi otěru vzdorný a průrazu vzdorný. Když se ho dotknete, je teplý jako dřevo, s odolností ovšem srovnatelnou s kamenem, bez jeho křehkosti. Těmito podlahami můžete nahradit studené keramické, kamenné i porcelánové krytiny, přičemž se setkáte s podstatně lepšími podmínkami také při pokládce, což ocení zejména vaše drahá polovička.

LINDURA image foto

Foto: Meister, MEISTER HD 300 Lindura

Jde to i bez zdravotně závadného vinylu!

Je pro vás ekologie a životní prostředí nade vše? Pokud odmítáte dělat kompromisy v oblasti zdraví, zaměřte se na typ podlah, který v sobě kloubí dřevo a korek a hlavně neobsahuje žádné zdraví škodlivé PVC. Tyto podmínky nabízí novinka v podobě materiálu Puretec, je nositelem ekologického certifikátu Modrý Anděl a nejvyšší důraz je u ní kladen na ekologickou nezávadnost. Tato zdravá krytina celkově přispívá ke zvýšení zdravotních standardů v oblasti bydlení. Vybrat si můžete z velkého množství dekorů od těch nejsvětlejších až po tmavé. Všechny v moderním formátu selských prken 2052 x 198 mm.

Puretec image

Foto: Meister, MEISTER DD 350 S Puretec

Podlaha s doživotní zárukou na otěr

Maximální odolnost a stabilita? Pokud je pro vás tento parametr alfou omegou, a k tomu hledáte podlahu, která by byla designově nevšední svou strukturou, máme pro vás tip v podobě krytiny s odolností srovnatelnou s keramickou zátěžovou dlažbou. Podlaha s 3D strukturou je takřka neprorazitelná a přitom příjemně teplá na dotek. Její další velkou výhodou je použití výhradně přírodních materiálů pro nášlapnou vrstvu i nosnou desku. Proto i tato krytina může vyhovět ekologicky zodpovědným domácnostem, které kladou důraz především na nezávadné přírodní materiály.

Nadura s lidmi

Foto: Meister, MEISTER NB 400 Nadura

Related posts