Je pro podlahové vytápění lepší dřevěná, nebo laminátová podlaha?

Chystáte se na pokládku nové podlahy, ale nemůžete se rozhodnout mezi dřevem a laminátem? Pokud vám jde o efektivní podlahové vytápění, pak jsou o něco lepší volbou laminátové podlahy. Lépe přenáší teplo a nic je neomezuje ani po technické stránce. Podle odborníků je na místě investice do kvalitního materiálu, který je stabilní a s pevnými spárami. Od nejlevnějších laminátových podlah takové vlastnosti nečekejte.

Podlahové vytápění můžete mít i pod dřevěnou podlahou, ale…

Dobrá zpráva pro dřevomilce je, že podlahové vytápění lze zkombinovat také s kvalitními dřevěnými podlahami. Topenáři však nedoporučují buk, javor a některé další dřeviny citlivé na výkyvy teplot. Ideální je dvou a třívrstvá podlaha s jednotnou kvalitou prken – ta na teplotní rozdíly reaguje minimálně.

 

Pokládka plovoucích podlah z laminátu je snadná a poměrně rychlá. K pozitivním vlastnostem patří také bezproblémová demontáž. Berte však na vědomí, že teplo mnohem účinněji vede přilepená krytina. Laminát sice patří do skupiny plovoucích podlah, ale není problém ho k podloží připevnit nastálo. Výhodou lepené laminátové podlahy je také menší hlučnost.

Jaký typ podlahového vytápění je lepší?

Roli nehraje jen typ podlahové krytiny, ale také druh podlahového vytápění. Obvykle se používá elektřina a voda, k alternativě na bázi ohřívaného vzduchu se příliš mnoho domácností nepřiklání.

nase-domy-cz_ekomplex_02

Podlahové vytápění vodou se nejčastěji využívá v novostavbách a ve starších domech s klasickými radiátory s cirkulující vodou. K výhodám tohoto řešení patří nízké provozní náklady.

Elektrické podlahové vytápění nachází uplatnění v menších místnostech. Většinou v koupelnách a chodbách, a to za účelem tzv. „komfortního vytápění“. Nevýhodou těchto systémů jsou vyšší provozní náklady.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Krásné-bydlení.cz

SEOlaboratoř.cz

eKompetence.cz

 

Related posts

Leave a Comment