Čistění a nátěry fasád domů

Každou nemovitost je dobré minimálně jednou za pár let vyčistit. Samozřejmě máme na mysli čištění fasády. Právě fasáda budově přináší tolik potřebnou ochranu před vlivy počasí, a to ještě více ta zateplená. Aby ale mohla opravdu správně fungovat, je nutné se o ni také náležitě a pravidelně starat. Minimální dobou, kdy fasádu nechat odborně očistit je 5, maximálně 8 let.

Čištění fasád se vyplatí

Čištění fasády je dobré domluvit si s odborníky, kteří vědí, co dělají, znají efektivní postupy a mají potřebné vybavení. Postup se vždy odvíjí od povrchu, který je nutné vyčistit. Nabízíme nezávazné konzultace, při nichž se s klientem domluvíme na jeho představě o samotném vyčištění, na jehož základě náš technik poskytne zpětnou vazbu, zda a jakým způsobem má čištění skutečně proběhnout. Výsledná cena je vždy ovlivněna mírou znečištění fasády a také rozsahem čištěné plochy.

Čištění fasád

Vhodné nátěry fasád

Samotné čištění však už fasádě nemusí postačovat. Je dennodenně vystavena vlivům deště, větru, nečistot i sněhu, a to ji samozřejmě nikterak na životnosti nepřidává. Na vyčištěnou fasádu je velmi žádoucí nanést ochranný nátěr. Nátěry fasád by se měly ideálně aplikovat vždy, po jejím čištění. Nejvíce používané typy nátěrů jsou tyto: hydrofobní, zpevňovací a protiplísňový. Jejich názvy napovídají tomu, jakou mají funkci. Vždy se před jejich samotnou aplikací zohledňuje, kde stavba stojí a co na ní nejvíce působí.

U nemovitostí, které stojí na místě bez možnosti působení sluníčka a větru často dochází k vzniku plísní. Někdy je postižené místo pouze lokální, bohužel velmi často se plíseň rozšíří i na celý dům. Poté je již skutečně velmi těžké se plísně zbavit. Proto je výhodná prevence. Opět i zde musí být dodržen kompletní postup, tedy nejdříve se musí fasáda co nejšetrněji, ale zároveň velmi pečlivě vyčistit, poté následují nátěry proti plísním. Využíváme skutečně velmi efektivní prostředky, které vydrží na fasádě řadu let.

Čištění fasád

Fasáda je vždy nemalou investicí do budovy, aby zůstala co nejdéle funkční, nevyplatí se podceňovat její údržbu. Pokud vám naše služby budou vyhovovat, není nic jednoduššího, než se domluvit na jejich poskytování také do budoucna. Více informací o nabízených službách a kontakty najdete na www.cisteni-fasad-ars.cz.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Press-News.cz

e-Žena.cz

MetSo.cz

Related posts

Leave a Comment