Na nový plot vyzkoušejte plastové plotovky

Plastové plotovky jsou dostupné v mnoha variantách. Mezi ty nejpoužívanější patří plotovky z kompositního materiálu (Wood-plastic Composite). Jedná se o směs dřeva a vysoce kvalitního a především zdravotně nezávadného plastu HDPE. WPC materiál existuje v různých poměrech obou složek, který udává kvalitu materiálu. Velkou výhodou WPC plotovek je jejich bezúdržbovost, což je v dnešní uspěchané době k nezaplacení. Ušetříte si mnoho času i dodatečných finančních nákladů. Plastové plotovky jsou vysoce odolné proti povětrnostním vlivům – nehnijí, nekorodují, nenasakují vodu ani vlhkost (čímž odolávají houbám i plísním), nekroutí se, a pokud je kompositní materiál zpracován v dobrém poměru dřeva a plastu, neztrácí svoji původní barvu. Díky vlastnostem jako je odolnost, pevnost a vzhled, který může velmi věrně napodobovat přírodní dřevo – je kompozitní materiál velmi žádaným materiálem pro stavbu plotu a jiných zahradních staveb.

plastove-plotovkyEkologické zpracování plotovek z recyklovaného plastu

Plotovky z recyklovaného plastu jsou ekologickou variantou plotovek. Při jejich výrobě je spotřebováván odpadní směsový plast, který je, velmi jednoduše popsáno, vtlačen do kovové formy, díky které získává svůj finální tvar. Při manipulaci s plotovkami z recyklátu budete překvapeni, jak snadná je jejich montáž a s jakou lehkostí je můžete řezat, nebo do nich vrtat. Plotovky z recyklovaného plastu jsou samozřejmě k dispozici v mnoha délkách a s různým horním zakončením. Běžnou barvou je hnědá, šedá a černá.

Výrobky z recyklovaného plastu nebo kompositního materiálu mají díky svým vlastnostem široké využití nejen v exteriéru ale i interiéru – např. oplocení pozemku, předzahrádek, bazénů, obložení balkónů nebo stavbu teras. Záleží pouze na vašich potřebách, vkusu a představivosti.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Finlist.cz

40plus.cz

Český-magazín.cz

Related posts

Leave a Comment