Klimatizace Praha

Klimatizace do bytu a domu vám zajistí ideální a příjemnou teplotu domácnosti bez ohledu na venkovní prostředí. Navíc díky účinným filtrům moderních klimatizací zaručují zdravé bydlení – vyčistí vzduch od prachu, pylu, virů, bakterií … Pojďme si společně představit některé klimatizace, jejich výhody, něco málo o montáži a servisu.

Jak vybrat klimatizaci

V první řadě je nutné si uvědomit, do jak velkého prostoru klimatizaci potřebujete. Samozřejmě jsou rozdíly v typech pro byty a domy. Pokud máte větší rodinný dům nebo velký byt, doporučují se kazetové klimatizace, které se montují přímo pod strop a jedna venkovní jednotka vám obslouží i několik místností najednou.

klimatizace

Klimatizace dle vnitřní jednotky se dělí např. na tyto typy: nástěnné, parapetní, podstropní, flexi, kanálové a již zmíněné kazetové klimatizace. Klimatizace Praha nabízí široký výběr různých typů a provedení, ať už zvolíte moderní design nebo klasický typ, jejich špičkové technologie s maximálním výkonem uspoří energii a poskytnou vám zdravé prostředí.

Montáž klimatizace

Dalším důležitým kritériem je výkon klimatizace. Výkon doporučuji předem vypočítat. Stačí znát velikost místnosti, velikost oken a dveří, počet osob a spotřebičů, velikost a typ osluněných ploch. V případě, že si nevíte rady, montáž klimatizace Praha vám poradí, pomůže, vypočítá, nainstaluje a samozřejmě poskytne i servis. Výběr klimatizace není zas tak jednoduchý. Kromě designu, výkonu a typu je nutné myslet na vzdálenost vnitřní klimatizace od venkovní, kudy se povede potrubí do klimatizace, jakým způsobem se bude řešit odvod kondenzátu z vnitřní klimatizace, kde bude umístěna venkovní klimatizace, vzdálenost přívodu elektřiny a celá řada dalších důležitých bodů.

Servis klimatizace

Pravidelný servis klimatizace je důležitý z důvodu ekonomického, zdravotního a kvůli záruce. Každou klimatizaci je nutné čistit a pravidelně kontrolovat, aby pracovala tak, jak má a nevzrůstala spotřeba elektrické energie. Výrobci klimatizací vyžadují pravidelný servis klimatizace miminálně 1x, popřípadně 2x ročně, někdy i častěji dle provozních podmínek. Servis klimatizace Praha zaručuje optimální fungování pro chod klimatizace, tj. spotřeba, životnost a popř. hlučnost. Pravidelný servis se postará také o případný pach a vyčištění klimatizace, aby nezpůsobovala alergie.

Related posts

Leave a Comment