Někdy chybí peníze

Ke spokojenému životu je zapotřebí kdeco. Třeba láska, zdraví, přátelství,… A pochopitelně nesmíme zapomínat ani na peníze.

Ano, ani bez peněz nelze žít šťastný a plnohodnotný život. A jestli tomu snad nevěříte, zkuste si to nějakou dobu bez nich! Rázem pochopíte, jak je nepříjemné, pokud si nemůžete koupit to, co chcete a potřebujete. A když potom ještě začnou chodit upomínky a začne dejme tomu hrozit, že budete sedět doma potmě, v zimě a dost možná třeba i bez vody, v očekávání toho, že vás jednou coby neplatiče vystěhují, bude už definitivně po legraci.

A věřte, že to není žádná utopie. To je každodenní realita mnohých z nás. Těch, kdo nemají příjmy dostačující k tomu, aby jimi poplatili všechny potřebné výdaje.

A když není možnost si chybějící peníze urychleně našetřit, vydělat nebo pořídit nějakou jinou cestou? Pak zkrátka nezbývá, než si je někde půjčit.

To je řešení. Ovšem je nutné si přiznat, že je šance na získání nějaké vhodné půjčky nepřímo úměrná tomu, jak moc ji dotyčný potřebuje. Čím je na tom zájemce o tuto finanční výpomoc hůř, tím méně je pravděpodobné, že mu někdo z poskytovatelů půjček vyhoví.

S jedinou výjimkou.

Co když je žadatel ‚beznadějný‘?

Když má člověk finanční potíže, málo vydělává, má záznamy v registrech dlužníků, dluhy a exekuce a další mínusy, je pro většinu finančních institucí coby partner naprosto neakceptovatelný. Nikdo nehodlá riskovat půjčení peněz někomu, kdo zjevně nezaručuje, že bude mít z čeho vracet. A tak ‚bohužel‘…

Zoufat si netřeba

I pro někoho takového je tu ale přinejmenším řešení nazývané americká hypotéka bez dokládání příjmů. Tady totiž nebankovní poskytovatel žádá jenom záruku v podobě zástavy nemovitosti a minimální schopnost splácet, a vše ostatní je vedlejší. A proto tu uspějí i ti, kdo by jinde neměli sebemenší naději.

A podíváte-li se podrobněji na to, co a za jakých podmínek se zrovna tady nabízí, určitě mi dáte za pravdu, že (nejen) člověk v nesnázích těžko najde lepší pomocníky.

Related posts

Leave a Comment