Nechte si poradit s výběrem svítidel

Dnes je většinou výběr čehokoli poměrně komplikovaný. Na trhu se pohybuje spousta výrobců a výrobků, ne všechny jsou zdaleka tak kvalitní, jak byste si představovali. Jsou z různých materiálů, v různých tvarech i velikostech, takže se zdaleka nehodí všude. U věcí, které měníte často, si můžete dovolit koupit je hned při první návštěvě obchodu. U svítidel je to ale něco jiného. To si jednou koupíte a většinou jej používáte po několik let, chcete si tedy vybrat opravdu dobře. Proto zpravidla nekoupíte první svítidlo, na kterém spočine váš zrak. Bytoví designeři si dávají záležet, aby svítidla vytvářela celkový dojem a podporovala v pokoji tu správnou náladu.

Svítidla na míru

Vedle klasických svítidel se skleněnými stínidly jsou k dispozici také svítidla s textilními stínidly, ta si u mnohých výrobců můžete objednat i na míru. Přizpůsobí vám velikost, tvar i dekor látky stínidla, aby vám lampa či lustr přesně ladil s pohovkou nebo dalším vybavením místnosti. Taková svítidla naleznete třeba v internetovém obchodě firmy Aulix. Pokud svítidla potřebujete vidět na vlastní oči, navštivte světelné studio Aulix v Dolních Břežanech u Prahy, kde si můžete prohlédnout více než 400 modelů svítidel.

Vybírejte podle praktických vlastností

Svítidla je však dobré vybírat nejen podle designu, důležité jsou parametry jako účinnost, svítivost a výkon. To vše mají na svědomí světelné zdroje, jejichž tvar a ostatní parametry je důležité brát v potaz při výběru svítidla. Přece byste se nechtěli dívat na designové svítidlo, ze kterého nevzhledně trčí konec úsporné žárovky? Další věc je, že svítidla mají většinou udáván maximální výkon světelných zdrojů, které jsou schopny využívat, při použití silnějšího světelného zdroje už může dojít k poškození stínidla.

Pokud si sami s výběrem nevíte rady, obraťte se na profesionály, kteří vám doporučí, jaký typ svítidel nejlépe použít pro vaše místnosti a pomohou vám rovněž s výběrem světelných zdrojů. Díky tomu budete mít váš domov vybaven kvalitními a zároveň designovými svítidly, která poskytnou vašemu domovu optimální množství světla.

Related posts

Leave a Comment