Kdo má pod čepicí, staví betonový plot

Kdo má vlastní dům, obvykle jej chce co nejdříve vybavit plotem. Ploty jsou prostředkem k jasnému vymezení a ochraně pozemku, ale také slouží k zajištění soukromí a bezpečí. Tyhle čtyři hlavní účely lze spojit i s dalším, a tím je vzhled oplocení. Když máte nový nebo nově rekonstruovaný dům, chcete přece, aby s ním ladil i plot. Betonové ploty splňují všechny výše uvedené požadavky, navíc jsou velmi variabilní, takže jak bude plot vypadat, záleží už jen na vaší fantazii.

Šedé i barevné

Klasické provedení plotu je v šedé barvě, které nemusí každého nadchnout, i když šedá je v současnosti velmi moderní. Máte ale řadu dalších barevných alternativ, ze kterých můžete vybírat. Betonové ploty jsou dostupné třeba v barvě pískovce, terakotové nebo antracitové. Dále si vzhled plotu můžete přizpůsobit díky správnému výběru ze vzorů, jako jsou například štípaný kámen, skládaný kámen a ostrá nebo baculatá cihla. Čím dál více jsou v oblibě betonové ploty doplněné dřevěnými prvky. Kombinace betonu a dřeva působí přírodním a vzdušným dojmem. Často tedy můžete vidět betonové ploty zakončené dřevěnými latěmi v různých barvách.

Mimo tyto skvělé vlastnosti je tu další velké plus a tím je velmi snadná montáž betonového plotu. Do země se jednoduše v požadované a potřebné vzdálenosti upevní betonové sloupky, mezi které se už jen nasadí jednotlivé díly plotu. Stejně jednoduchý postup je u demontáže, takže u případné přestavby nebo zvětšení pozemku se není čeho obávat. Na stavbu betonového plotu si lze pozvat odborníky, kteří provedou rychlou a precizní práci. V neposlední řadě je důležitá také kvalita. Beton, ze kterého jsou ploty vyráběny, je namíchán z velmi kvalitních surovin jako cement, kamenivo a ocelové armatury. Neváhejte tedy a vyberte si i vy kvalitní plot kolem vašeho domu, se správným oplocením bude váš domov konečně kompletní.

Related posts

Leave a Comment