Jak na malování bytu podle principů Feng – šuej?

Chystáte-li se vymalovat byt, měli byste vědět, že se můžete inspirovat nejen současnými trendy, ale také principy tradičního čínského učení Feng – šuej. Cílem je nastolení harmonického vztahu mezi člověkem a prostorem, ve kterém žije. Co konkrétně to pro vás znamená v jednotlivých místnostech?

V ložnici, tedy v místnosti, kde odpočíváte a sbíráte novou energii do dalších dní, byste podle Feng – šuej neměli šetřit barvami, které mají ozdravné a harmonizující účiny. Vhodnými barvami jsou například zelená, modrá, světle žlutá, hnědá a béžová. V menším měřítku mají význam také akcenty červené. Měly by vám do dalších dní zaručit úspěch a kreativitu.

Malířské práce v dětském pokoji jsou o něco komplikovanější. Vzhledem k tomu, že dítě pokoj využívá k hraní, odpočinku, a v pozdějším věku i k učení, měli byste místnost rozdělit do několika zón. Pro okolí lůžka jsou vhodné podobné barvy jako v ložnici. Kolem pracovního stolu nešetřete barvami podporujícími kreativitu (žlutou, oranžovou, červenou, bílou, růžovou, šedou a purpurovou). A v místo, kde se dítko oddává hrám, opatřete hnědou nebo zelenou.

S koupelnou je to snadné, protože platí to samé jako pro ložnici. V případě, že máte koupelnu propojenou s toaletou, by však v prostoru neměly chybět harmonizující tóny hnědé a žluté. Profesionální malíři zároveň upozorňují, že je vhodné použít voděodolný nátěr.

Na závěr jsme si nechali místnosti, ve kterých se pohybuje celá rodina. V obývacím pokoji a jídelně je to s barvami trochu komplikované, protože jednotlivé tóny mohou na každého působit jinak. Proto se snažte vyhnout křiklavým barvám a extrémním kombinacím. Dobrou volbou není ani sladění do jediné barvy. Chcete-li vnést do vzájemných vztahů rovnováhu, vsaďte na zemité tóny a barvu písku. Pomocí hnědé a zelené zase podpoříte vitalitu a zdraví.

A pozor, samozřejmě nezáleží jen na vhodně zvolených barvách. Abyste se doma cítili dobře, měli byste si dát záležet na technice nátěru. Pokud se na malování necítíte a nechcete riskovat, že výsledek nedopadne dle vašeho očekávání, raději se obraťte na profesionály. Malíři, natěrači a lakýrníci vám bydlení vymalují rychle a precizně.

Related posts

Leave a Comment