Použijte tapety i v kuchyni

Tapety jste možná dříve vídali jen na chodbách, v obývacích pokojích nebo ložnicích, ale věřte, že se dají použít všude. Dokonce i v tak náročném prostředí, jako je kuchyň. Dnes už totiž nejsou na trhu pouze klasické papírové tapety, které nemají zrovna moc dlouhou životnost, ale vyrábí se i vliesové, vinylové a další speciální samolepicí tapety, jejichž vlastnosti umožňují jejich bezproblémové využití i v kuchyni.

Stačí si vybrat

Protože v kuchyni je vlhko, nejčastěji se zde setkáte s vinylovými tapetami. Ty se často používají na zeď za kuchyňskou linku jako náhrada keramických obkladů. Vinylové tapety jsou omyvatelné a poměrně odolné díky speciální povrchové úpravě. Díky ní má vinylová tapeta dlouhou životnost. K dalším přednostem patří snadná údržba a v případě potřeby jednoduchá výměna.

Představte si, jak asi musí trpět kuchyňské skříňky, které jsou opakovaně vystavovány vlhkosti a vysokým teplotám. Právě tapety mohou být řešením i pro starší kuchyňské skříňky, které se jimi dají renovovat. Pomocí tapet můžete snadno a rychle zamaskovat poškození skříněk. Stačí si vybrat vhodný dekor a barvu, která se vám bude nejlépe do kuchyně hodit a můžete mít kuchyň zrenovovanou raz dva a nebude vás to stát sta tisíce. V tomto případě se jedná o samolepicí tapety, které se velmi jednoduše lepí na hladký rovný povrch dvířek. Podobně lze zrenovovat také ledničku či mrazák. Ty jsou nezbytnými pomocníky v každé kuchyni, věčně však také nevydrží bez nějakých těch šrámů, obzvlášť máte-li domácí mazlíčky nebo malé děti. Řešením pro renovaci ledničky je opět tapeta. Existují speciální samolepicí tapety, které jsou rozměrově přizpůsobeny velikosti chladniček a jsou určeny pro jejich renovaci. Vaše lednička tak může v mžiku převléknout kabát a bude se ve vaší kuchyni vyjímat jako stylový doplněk.

Related posts

Leave a Comment