Jak zútulnit zahradu? Poradíme

Nudí vás vaše zahrada? Chcete toto místo změnit po stránce vzhledu i praktičnosti? Poradíme vám několik chytrých tipů!

Právě jste dostavili rodinný domek nebo dokončili rekonstrukci chalupy? Nyní je čas věnovat pozornost zahradě! Máte-li rádi nevšední design a praktické řešení, pak si v našich tipech jistě najdete to, co rádi zrealizujete.

Pro zútulnění vaší zahrady

Rovina nebo kopec?

Máte rádi dramatické svahy nebo rovný pozemek bez jediného svahu? Terénní úpravy zahrady by měly být řešené jako první. Pokud si nevíte rady, je vhodné povolat na pomoc zahradního architekta, který vám doporučí útulné řešení.

Romanticky zarostlá nebo striktně upravená zahrada?

Milujete nespoutanost přírody, nebo máte rádi vše pod kontrolou a upravené? Podle svého vkusu zvolte rostliny a keře, které necháte růst nebo je budete upravovat podle svých představ. Útulné mohou být obě varianty.

Účelné a k odpočinku

K úpravě a pobytu na zahradě je potřeba spoustu nářadí, techniky a nejrůznější výbavy. Není to jen zahradní gril, který je třeba někam uskladnit, také sekačka a zahradní nábytek potřebuje čisté a suché uložení. Za velice šikovný lze označit úložný prostor, který nabízí dřevěný zahradní domek. Ten je možno koupit v kdejakým hobby marketu. Navíc je možno využít jeho prostoru také k relaxaci.

Praktické a krásné

O největší zútulnění zahrad se vždy postarají zahradní krby, které jsou nejen krásnými, ale také praktickými stavbami. Zahradní krb totiž není jen o otevřeném ohni vhodném na opékaní, současně nabízí i pohodlné a stylové grilování a co víc, také uzení! Udit, grilovat, opékat, to vše vám nabízí zahradní krb, jenž lze jednoduše sestavit z již připravených částí.

Pozn. Má být vaše zahrada připravená na váš odpočinek i návštěvy? Zahradní krb vám připraví dokonalé pochoutky, kterými lze uspokojit sebe i své přátele i známé. Velkolepá stavba je navíc velice krásná a lehce tak váš pozemek zútulní.

Jak svou zahradu vylepšíte vy?

full_main_picture_zkKombi.jpg_big

Related posts