Jak zařídit malý byt aneb když šetříte prostorem

I když si mnohdy říkáme, že malý byt je vlastně za trest, ve skutečnosti nemusí být žití v menším příbytku tak strašné. Přece jenom mluvíme o velké výzvě. Stačí, abychom si malý prostor zařídili dostatečně prakticky a problém s malým bydlením je vyřešen. Jenže čím tedy zaplnit bytovou jednotku menších rozměrů, aby se nám v ní dobře žilo?

Při zařizování jednopokojových nebo dvoupokojových bytů dáváme pozor na jedno, a sice na zbytečné zaplňování prostoru nábytkem nebo bytovými dekoracemi. Nikdo netouží po tom, aby se ve svém domě nemohl pohnout ani na krok. V tomto případě tedy platí, že méně je někdy více.

Rozkládací pohovka je řešení

Žijete v jednopokojovém bytě a potřebujete ušetřit na prostoru? Pak se nabízí rozkládací pohovka jako adekvátní řešení. Podobně jako rozkládací křeslo je i pohovka skvělou alternativou, která je dvěma věcmi v jednom. Nejen, že se na ní skvěle vyspíte, ale také v jejím složeném stavu přivítáte hromadu návštěvníků, kteří přijdou do vašeho domova na kávu.

V současné době má rozkládací pohovka řadu podob. Může být pestrobarevná, ale také zbarvená neutrálně. Stačí si vybrat z nabízeného na trhu.

Menší konferenční stolky ve dvojici

Ke každé pohovce patří konferenční stolek, ale ať není zbytečně velkého rozměru. Přece jenom i ten bere prostor. Naštěstí nám aktuální trendy hrají dostatečně do karet. Nyní jsou populární dva stolky menších rozměrů, které dokonale pasují pod sebe.

Zatímco večer nebo když jste sami stačí, aby jeden z nich zůstal schovaný pod tím druhým, když přijde návštěva, snadno se druhý ukáže světu a poskytne tím další prostor pro oblíbenou kávu nebo laskominy.

Dnes jsou k dostání v různých skvělých provedeních. Zatímco některému z nich dominuje dřevo, jinému zase imitace betonu.

Related posts

Leave a Comment