Mirage – přední výrobce dlaždic šetrných k přírodě

Kupujete ekologické produkty či biopotraviny? A jak by se vám líbilo mít v ekologickém duchu zařízen také váš byt, dům či komerční prostor? Přední italská společnost Mirage vyrábí vysoce kvalitní keramické obklady a dlažby, které jsou výsledkem důkladně promyšlené filosofie trvalé udržitelnosti. Ekologicky vyrobené imitace kamene, mramoru, betonu, dřeva či kovu a jiné designy dlaždic se těší popularitě ve více než 160 zemích světa. Všechny produkty mají minimálně 50letou životnost. Jak se ekologické dlažby a obklady vyrábějí? A jaké jsou jejich výjimečné vlastnosti?

Dlažba a obklad Wanderlust je ztělesněním dokonalé  krásy mramoru.

Keramické dlažby a obklady Mirage mají mistrovský design, tolik typický pro italský styl. Společnost věří, že výroba vysoce kvalitních podlahových a obkladových dlaždic by měla být v souladu s ochranou životního prostředí a vyjadřovat bezpodmínečný respekt ke všemu, co nás obklopuje. U nás v Česku je nejvýznamnějším dovozcem obkladů a dlažeb Mirage společnost M.B.KERAMIKA.

Dlaždice Wanderlust v imitaci mramoru mají různé barvy a rozměry.

Čím je výroba obkladů a dlažeb Mirage z ekologického hlediska výjimečná?

 • dlažby v imitaci mramoru, kamene, betonu a v mnoha dalších designech mají vynikající složení. Na jejich výrobu Mirage používá ty nejčistší materiály, přičemž minerály, kaolin, živce a jíl tvoří 99% každé jednotlivé dlaždice. Použité přírodní barvy na povrchu dlaždic pak dotvářejí estetický efekt.
 • Suroviny, které Mirage na výrobu obkladů a dlažeb používá, pocházejí z certifikovaných lomů a zdrojů, ve kterých jsou materiály těženy v souladu s ekologickými předpisy a vždy daleko od znečištěných nebo nebezpečných oblastí.
 • Ke zhutnění dlaždic společnost nepoužívá lepidla ani pryskyřice. Aby byl keramický podlahový či obkladový materiál rovnoměrný a pevný, je mechanicky lisován v poměru více než 500 kg na m²  a vypalován v pecích dlouhých 90 metrů při teplotě až do více než 1 250 ° C.

Dlažba imitující dřevo Noon vypadá jako pravá dřevěná podlaha.

Zajímavosti z ekologické výroby Mirage

 • 98,6 % surového odpadu společnost recykluje ve výrobním procesu
 • 100% odpadních vod společnost opětovně využívá ve výrobním cyklu
 • 70% spotřeby elektřiny pokrývá vlastní kogenerační elektrárna
 • 8% je průměrné procento recyklovaného materiálu v dlaždici Mirage
 • – 1,648 tun odpadu v posledních dvou letech,  -15,9% snížení odpadu za poslední dva roky,  -10,5% snížení spotřeby vody za poslední tři roky

Dlažba v imitaci cementové stěrky Clay má různé barvy a dá se využít i jako obklad na stěnu.

Jaké unikátní fyzikální vlastnosti mají obklady a dlažby Mirage?

 • Každá dlaždice má alespoň 50letou životnost. Výrobky Mirage tak mají menší dopad na životní prostředí než některé konkurenční produkty.
 • všechny dlaždice jsou velmi pevné, odolné, mrazuvzdorné a prakticky bez pórovitosti, díky čemu neabsorbují téměř žádnou vodu. Jsou proto vhodné nejen do koupelny či kuchyně, ale řada z nich také na terasu nebo k bazénu.

Z některých kolekcí keramických dlaždic vyrábí Mirage také umyvadla a nábytek do koupelny.

 • dlažby Mirage jsou nehostinným prostředím pro růst a šíření bakterií, plísní, hub a jakéhokoli druhu alergenů. Povrchy dlaždic navíc neobsahují nebezpečné látky, které se někdy vyskytují na keramických výrobcích nižší kvality nebo jsou vyrobeny z alternativních materiálů.

Imitace kamene Silverlake je vhodná do interiéru, a také k bazénu či na terasu.

 • produkty Mirage pomáhají snižovat efekt „tepelného ostrova“ (rozdíl v teplotním gradientu mezi městskými a mimoměstskými oblastmi), aby se snížil dopad na mikroklima na minimum. Toho je dosaženo díky vysokému indexu slunečního odrazu (SRI), což dlaždice činí zvláště vhodnými pro venkovní použití.
 • Dlaždice neuvolňují žádné plyny, ani když jsou vystaveny plamenům. Na rozdíl od některých typů přírodního kamene neuvolňují radon ani jiné radioaktivní plyny a nejsou leštěny olovem. Jsou zcela šetrné k životnímu prostředí.

Dlažba imitující mramor Cosmopolitan dodá interiéru luxusní nádech.

Dlažby a obklady Mirage svou schopností kombinovat estetiku a technologický výkon splňují kritéria pro inovativní architekturu. Specialisté M.B.KERAMIKY vám rádi doporučí a navrhnou vhodné řešení pro váš interiér či exteriér také online i ve večerních hodinách a o víkendu a pošlou vám spoustu inspirace.

Díky mimořádným technickým a estetickým vlastnostem se keramické imitace Mirage objevují v komerčních projektech po celém světě. V rezidenčním komplexu Piazza ve Filadelfii  byla použita imitace betonu Glocal.

Related posts

Leave a Comment