Proč si pořídit venkovní žaluzie – a proč se při montáži přiklonit k PurBoxům?

Nedílnou součástí projektů pasivních a nízkoenergetických domů je efektivní stínění v podobě venkovních žaluzií. Populární exteriérový prvek se však dostává do centra pozornosti i v rámci rekonstrukcí starších domů. A někteří si ho pořizují bez ohledu na to, jestli mají v plánu stavební úpravy fasády, či nikoliv. Jaké konkrétní výhody předokenní žaluzie nabízí a jak eliminovat riziko tepelných mostů, které hrozí následkem špatného rozhodnutí při montáži? To vše se dozvíte v tomto článku.

Snadná regulace slunečních paprsků

Sluníčko potřebujeme k životu, ale dokáže nás pořádně potrápit. Naštěstí je k dispozici vyladěná stínící technika – venkovní žaluzie. Zatímco v případě venkovních rolet tvoří lamely celistvou plochu, kterou lze okno částečně nebo zcela zakrýt, lamely žaluzií je možné i naklápět, čímž se regulace intenzity propuštěného světla dostává na jinou úroveň.

Venkovní rolety „vyhrávají“ za větrného počasí, kdy jsou standardní žaluzie příliš hlučné. Nicméně nadměrnému hluku lze zabránit vhodně zvoleným systémem. Odpověď na otázku, jak předokenní žaluzie účinně odhlučnit a zároveň zajistit, aby lépe zatemňovaly, nabízí odborníci z PurGuru.cz. Jejich žaluzie Setta a Zetta mají po obvodu lamel vlisovanou gumu, takže na sebe lépe doléhají.

Přirozená klimatizace a protihluková bariéra

Přínos venkovních žaluzií nespočívá v „pouhém“ stínění. Dalším velkým důvodem, proč si v početném sortimentu stínící techniky ukázat prstem právě na tuto variantu, je izolace. V průběhu horkých dní mohou lamely udržet domácnost až o 9 °C chladnější a minimalizovat tím potřebu dalšího ohlazování klimatizací. V zimě pak napomáhají udržet teplo uvnitř. Zdaleka nejlépe fungují kvalitně zaizolované podomítkové žaluzie.

Pokud vás trápí nadměrná hluk z ulice, oceníte zvukově-izolační vlastnosti. Žaluzie mohou výrazně ztlumit nežádoucí zvukovou kulisu, která k vašim uším proniká z venkovního prostředí.

Bezpečnější domov

Lamely v klasickém provedení samozřejmě nelze považovat za plnohodnotný bezpečnostním systém, nicméně jisté posílení celkové bezpečnosti přeci jen přináší. Dostat se do domu přes okno, které chrání venkovní žaluzie, je mnohem náročnější. K dostání jsou také ocelové lamely – a ty již bezpečnostní jsou.

Vysoce komfortní ovládání

Abyste pootočili lamelami, nemusíte se zvedat ze sedačky. Kromě manuálního ovládání se totiž nabízí další možnost – motorizace. Dálkovým ovládáním, případně rovnou pomocí aplikace v chytrém telefonu, můžete se žaluziemi dělat co se vám zlíbí. Třeba i na dálku.

Podomítkové řešení si žádá PurBoxy

Rozhodnete-li se venkovní žaluzie v podomítkovém provedení, budete si muset vybrat způsob realizace. Respektive se rozhodnout mezi standardním krycím plechem a inovativními purenitovými boxy.

V čem je PurBox neboli žaluziový kastlík lepší než krycí plech? Především u něj nehrozí vznik tepelných mostů. Právě ty mohou v krátkém čase po realizaci způsobit značné problémy a výrazně navýšit celkové výdaje.

Tím však výhody PurBoxů nekončí. Mezi ty další patří i rychlost realizace. Zatímco zhotovení venkovních žaluzií s krycím plechem může trvat až 3 měsíce, v případě PurBoxů je hotovo z 2-3krát rychleji.

Co se týče ceny, z analýzy odborníků z PurGuru vyplývá, že rozdíl mezi náklady na krycí plechy a PurBoxy činí cca 11,5 %. Krycí plechy jsou tedy o něco levnější, ale zato bez rizika technických problémů a budoucího navýšení výdajů za opravy. Více se dozvíte na purguru.cz, kde si lze purenitové boxy jednoduše objednat.

Related posts

Leave a Comment