High-tech pomocník: robotická sekačka Honda Miimo

Robotická sekačka je splněným snem pro všechny ty, jež sní o dokonalém trávníku za minimum času, který by museli věnovat sečení. Uvidíte, tuhle jedinečnou super-moderní sekačku na trávu si zamilujete i vy!

Její řízení je totiž tak snadné, jako je mávnutí kouzelného proutku. Moderní, nová generace těchto sekaček navíc tento rok přináší další inovativní prvky, které ocení nejen zahrady, ale i jejich majitelé (zahradníci).

Výhody nové generace robotických sekaček Honda Miimo

  1. Díky nejmodernějším technologiím nyní novou automatickou sekačku již neuslyšíte, protože hluk je sotva znatelný.
  2. I proto je již možné naprogramovat ji tak, aby vám zahradu sekala v době, kdy vy i sousedi budete spát.
  3. Nová generace sekaček Honda Miimo má nastavitelné sekání, včetně možnosti kruhového sečení, což umožňuje sekat na různém povrchu s různě vysokou trávou. Robotická sekačka tak může sekat po směru i proti směru hodinových ručiček.
  4. Sekačka Honda Miimo je schopna sekat za každého počasí (Nevadí jí chlad, ani déšť, ani vítr).
  5. Baterie dokáže sekat až 90 minut bez zastavení. Když to však potřebuje, zajede se sama do docku nabít.
  6. Jelikož Honda Miimo seká často a v pravidelných intervalech, není nutné posekanou trávu sbírat. Tato posečená tráva je tak jemná, že ji můžete užít jako mulč.

Proč se rozhodnout pro automatickou sekačku Honda Miimo

Automatické sekačky Honda Miimo jsou bezpečné. Nůž robotické sekačky končí daleko od konce plastového těla. Nemůže se tak stát, že by sekačka sekla někoho do nohy. Sekačka je navíc ohleduplná k dětem i k domácím zvířatům – při jakémkoliv vnějším kontaktu se zastaví a spolu s ní se zastaví ihned také nůž. Například pokud sekačku nadzvednete, tak se také vše zastaví, aby nedošlo k úrazu.

Automatická sekačka seče pouze tam, kde jí to vytyčíte, postačí vám k tomu skrytý drátek pod travním drnem (podél plotu, kolem ochozích ploch, okrasných květin, jezírek atd.). Nemůže se tak stát, že by sekačka posekala okrasné květiny nebo odjela otevřenou bránou ze zahrady pryč, jako u některých konkurenčních výrobků, které fungují podobně jako robotický vysavač – až do něčeho narazí, změní směr. V případě otevřené branky by tam musela být virtuální brána, a pak už tam chybí samostatnost stroje, proto drátek. Při sekání Hondou Miimo se nemusíte bát zlomení nožů, při jejich kontaktu s pevnou překážkou (kamenem) se nože pouze ohnou a vrátí zpět – nezlomí se. Honda Miimo má výkonný motor a kvalitní trakci, a proto nemá problém s pojezdem v koncích nebo šikmých plochách jako některá konkurence, která neumí jet rovně na šikmině a stále se stáčí dolů ze šikminy.

Honda Miimo se dá snadno ovládat

Velkým plusem těchto sekaček je jejich snadné dálkové ovládání prostřednictvím chytrých telefonů. Sekačka je totiž vybavena alarmem s pinem a GPS signálem.

Related posts