Biokrby pro vysoce ekologické vytápění

Biokrby jsou na dnešním trhu poměrně nové. Zapadají přesně do trendu, kdy lidé hledají alternativní možnosti topení, při kterých nevznikají kouřové zplodiny. Jednou z možností je spalování lihu. Ten se jednoduchou chemickou reakcí (hoření je v zásadě jen velmi bouřlivá oxidace) rozkládá na vodu a oxid uhličitý, a žádný kouř ani dým nezanechává. Výhody? Především odpadá nutnost mít krb u komína, na druhou stranu najdeme i určité nevýhody. Předně, místnost je potřeba pravidelně větrat, protože při spalování se spotřebovává velké množství kyslíku. A navíc, líh není, alespoň pro zatím, vhodným palivem. Nelze ho spalovat ve velkých množstvích, nevyplatilo by se to. Proto nejsou biokrby určeny pro regulérní vytápění místností. Ačkoliv jednou, kdo ví.

biokrby

Biokrby a jejich typy

Biokrby, podobně jako běžné krby, se dodávají v různých barvách, velikostech, tvarech i typech. Asi nejběžnější zboží, s jakým se na trhu setkáme, jsou běžné biokrby na zeď s jednoduchým designem. Avšak návrháři, zaměstnávaní výrobci, jsou velmi nápadití, proto tedy nejsou ničím divným ani retro biokrby, nebo různé kachlíkové rarity. Zkrátka, fantazii se meze nekladou, a záleží pouze na vás, co se vám bude líbit, a co si vyberete. Do dřevěné chaty se vám určitě bílý retro krb hodit nebude, tam bychom vám doporučili něco malého a jednoduchého, to postačí. Naopak do vily vybavené v provensálském stylu bude retro biokrb naprosto ideální.

Biokrby volně stojící do prostorných místností

Speciálním druhem jsou biokrby volně stojící v místnosti. Ty nejsou určené k zabudování do stěny, ale naopak, jejich celkový tvar je přizpůsoben tomu, aby mohly stát uprostřed pokoje. Jejich design může být různý, ale jedno budou mít společné – můžete si sednout kolem ohně a společně se do něj i ve větších skupinkách dívat, povídat si a hřát si ruce. Jaká jiná technologie vám tohle v domě nebo v bytě dovolí? A nemusíte se ani bát o své malé ratolesti. Jelikož krb je ze všech stran obestavěn sklem, děti se k ohni nedostanou. Takže je i bezpečný. Více najdete na LevneKrby.cz.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

iZprávyDnes.cz

Novinky-Zprávy.cz   

Tiskové-zprávy.eu

Related posts

Leave a Comment