Anhydritová podlaha – rychlé prohřívání

Pokud uvažujete o podlahovém topení, měli byste vědět, že ideální krycí vrstvou pro toto topení je anhydritová podlaha. Například proto, že dochází k jejímu rychlému prohřívání. Navíc je rychlost uložení anhydridu několikanásobně rychlejší než klasického cementového potěru. Anhydritové pojivo je vytvořeno již do čtyřiceti osmi hodin od uložení. A jaké jsou další hlavní výhody anhydritových podlah?

  • Tak například již po 7 dnech je možno spustit podlahového topení.
  • Anhydridové podlahy se vyznačují vysokou pevností v tahu za ohybu a v porovnání s betonovými cementovými podlahami mají velmi nízkou smrštitelnost.

A protože na konečnou cenu anhydridové podlahy má vliv celá řada faktorů, nejlépe uděláte, když navštívíte webovou stránku anhydritové podlahy ceník.

Podlahové topení – teplo od nohou

Jak bylo řečeno v předchozím odstavci, pod anhydritové podlahy je vhodné umístit podlahové topení. Rozhodovat se můžete mezi elektrickým podlahovým topením nebo teplovodním podlahovým topením. A proč zvolit právě podlahové vytápění v kombinaci s anhydritovou podlahou? Bude vám neustále zahřívat nohy, bude se šířit sáláním, čekají vás nižší náklady na vytápění, topení nezabírá žádný prostor – je schované v lité podlaze a pokud se rozhodnete pro firmu anhydrit-podlahy.cz, čeká vás neuvěřitelná záruka na montáž – záruka celých dlouhých 10 let!

Podlahová izolace – tepelná, kročejová, proti vodě

Pokud se tedy rozhodnete pro podlahové vytápění a anhydritovou podlahu, pak byste měli vědět, že v součinnosti s nimi je potřeba sáhnout také po tepelné a kročejové podlahové izolaci. Každá z nich vyniká v něčem jiném, proto se nevyplatí je zaměňovat. Na životnost podlahy z anhydridu může mít vliv také izolace proti vodě. Tepelná izolace snižuje tepelné ztráty celého domu, kročejová izolace je důležitá pro útlum kročejového hluku, který vzniká při mechanickém kontaktu s podlahou a izolace proti vodě se používá k oddělení spodní stavby a vnitřních podlah. Nevíte si rady? Spoustu odpovědí na vaše dotazy naleznete v sekci poradna na anhydrit-podlahy.cz. Můžete si také nechat zdarma(!) a nezávazně(!) udělat cenovou nabídku (lité podlahy cena), a to se počítá.

Related posts