Hledáte nadčasový, kvalitní a udržitelný materiál na kuchyňskou linku a stěnu? Vsaďte na quartz

Pracovní kuchyňské desky musejí odolávat velké zátěži, kam bezesporu nejčastěji patří vlhkost, možnost skvrn od potravin nebo poškrábání. Navíc vybíráme desky i z estetického hlediska. Investice do pracovní desky by tak měla být nadčasová z hlediska dekoru a kvality desky zároveň. Oblíbený a praktický trend je nyní materiál quartz. Pokud hledáte nadčasovost, kvalitu, udržitelnost a navíc praktičnost, jste na správné cestě.

Quartz – z 90% přírodní složení, široký výběr odstínů a je nejodolnější

Quartz je materiál, který je z více než 90 % tvořen přírodními materiály. Ty jsou spojeny kvalitní polyesterovou pryskyřicí, doplněny barevnými pigmenty, případně zrcadlovými a skleněnými střepy pro efekt odlesků. Na rozdíl od přírodního kamene disponuje quartz mnohem větší tvrdostí, odolností proti poškrábání, nenasákavostí a díky tomu je snadné udržet kuchyňské desky z tohoto materiálu hygienicky čisté a zdravotně nezávadné.

Velkou výhodou quartzu je, že má stejnorodou strukturu a díky své barevné stálosti na desce nejsou znát žádná napojení nebo nejsou viditelné žádné estetické vady. Přesto si uchovává přírodní vzhled a například quartz v mramorovém designu od přírodního mramoru na první pohled téměř nepoznáte. Kromě toho nabízí daleko pestřejší paletu barevného provedení. U nás je neznámějším výrobcem tohoto materiálu česká firma Technistone. Ta v minulém roce zařadila do své pestré palety odstínů i novou kolekce Serenity s právě zmíněným mramorovým vzhledem. Jeden z nejaktuálnějších trendů pro letošní rok je vzor v matném provedení. Dokonale ho splňuje odstín Poetic Black od TechniStone®. Standardními provedeními jsou pak i lesk nebo ardesia v podobě přírodní břidlice.

Stačí ho otřít vodou

Quartz je v leštěné podobě při běžném provozu téměř bezúdržbový. Povrch stačí otřít vlhkou houbičkou se saponátem, takže snadno dosáhnete stejně dokonalého vzhledu jako před prvním použitím. Pro pravidelnou údržbu můžete využít také čistidla koupená přímo u výrobců quartzu, která snadno odstraní mastnoty i běžné nečistoty. V případě matného povrchu je dobré kámen jednou za půl roku povrch naimpregnovat pomocí speciálního přípravku.

Trendem sezóny je kuchyňský „Backsplash“, tedy kuchyňská zástěna / záda

Kuchyňská zástěna či „Backsplash“ je velký trend, který podporuje minimalistický, čistý a luxusní vzhled celého kuchyňského prostoru. Pokud zvolíte „Backsplash“ ve stejné barvě jako desku z quartzu, docílíte uceleného a nadčasového prostoru. Trendem posledních let jsou velkoformátové desky. Nemusíte se vůbec bát průstřihů na zásuvky nebo atypického tvaru kuchyně. Qurtz se řeže na milimetry přesně bez jediné chybičky, zaměřuje se leaserem a vzor se dá dokonale napojit. Díky kuchyňské zástěně vyniknou skříňky celé kuchyně, které se pod taktovkou designéru posouvají čím dál výš nebo se police naprosto odkrývají – záda z quartzu tak dostávají naprosto ojedinělý charakter vzhledu a dominují celé kuchyni. „Backsplash“ oceníte i z praktické stránky hlavně v části varné desky nebo dřezu. „Máme velkou rodinu a spoustu přátel. Naše kuchyně je využívána na sto procent. Baví mě její uspořádání i použité materiály, povrchy. Kuchyňskou desku máme z materiálu TechniStone® v odstínu Noble Troya a designér nám ji navrhl i na stěnu. Při zaměření se nejdříve naskenovaly korpusy kuchyňských skříněk a následně byly zakresleny technikem i veškeré otvory pro varnou desku, dřezy a elektrické zásuvky. Proces trval 2 hodiny a dodání desky proběhlo naprosto bez problémů“, popisuje zkušenost s „Backsplash“ Martina Drapačová.

Fotografie z kuchyně Martiny Drapačové, kde uvidíte „Backsplash“, neboli kuchyňskou stěnu: https://1drv.ms/f/s!ArlUSVqDSm0LgrtjSoGukHeTlab65g


www.technistone.com

Related posts

Leave a Comment