Zahradní sochy od řezbáře Sibery okrášlí každý interiér i exteriér

Po staletí zdobily zahradní sochy panství šlechticů a králů.  Nejeden významný vojevůdce zatoužil svou velikost a důležitost vtisknout navěky do dřeva.  Je tady internet a možnost si nechat vytvořit dřevěnou sochu podle vlastního návrhu mají všichni. Dřevořezba – dekorativní umění, se kterým tráví nejen mistr Sibera celé dny.  Řezbářství je nádherná a povznášející práce. Obyčejná motorová pila nebo drobné dláto je schopno proměnit kus dřeva na umělecké dílo. Není jednouché vytvářet různé kompozice bez talentu a fantazie.  To je první předpoklad, druhý je správný výběr dřeva, stupeň přímosti vláken, tvrdost, a samozřejmě barev.  

Z jakého dřeva se vyrábějí dřevěné sochy?

Umělec Sibera si oblíbil modřín, ale je schopen své dřevěné sochy tvořit z jakékoliv dřeviny. Nejčastěji se používá, listnaté dřevo: lípa, olše, osika a další. Měkké dřevo je pro něj příliš měkké, i když některé druhy se hodí při výrobě užitných výrobků. Chcete-li získat určitou strukturu nebo barvu výrobku, který nemohou poskytnout tvrdá dřeva. V těchto případech použijte cedr, borovici, jedli, modřín a tis. Přesto je nejpopulárnější mezi řezbáři lípa, neboť se velmi dobře zpracovává pomocí nástrojů, umožňuje provádět jemné a komplexní vzory.  Aspen dřevo má homogenní strukturu, ale pro vyřezávání se používá jen zřídka. Osika se často používá jako materiál pro výrobu praktických věcí – lžíce, dřevěné hrnky a misky.

Originální dárek – dřevěné sochy od mistra Sibery

Máte-li o dřevěné sochy  zájem, tak vám rozhodně doporučujeme zavítat na internetové stránky webu drevene-sochy.cz, kde představuje svou tvorbu řezbář Sibera, který lásku k dřevu zdědil po svých předcích. Vše začalo u praděda a stále pokračuje. Jeho nádherné sochy jste měli možnost obdivovat i v televizním pořadu Vychytávky Ládi Hrušky.  Umělec je schopen vtělit do dřeva jakoukoli vaší představu, vyrábí i originální nábytek a jiné užitné věci.  

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Copywrighter.cz

Promo-clanky.cz

SEOlaborator.cz

Related posts

Leave a Comment