Kde a kdy vznikl stolní tenis?

Velmi oblíbený a nenáročný sport. I tak by se dal nazvat stolní tenis. Jde o míčový sport, který se hraje s pomocí pálky. Kombinuje dva nebo čtyři hráče a stačí vám už jen stoly na stolní tenis, síťka a máte hotovo, můžete začít bez obav hrát. Víte však, kde a kdy vznikl stolní tenis? A jaké jsou zajímavosti v tomto sportovním odvětví?

Kolébka ping-pongu

Zemí původu stolního tenisu je Anglie. V té vznikla původní, venkovní varianta tohoto sportu. Právě s oblibou bílého sportu, tenisu, se rozvíjejí počátky ping-pongu. Tento sport zažil svůj rozvoj v 80. letech 19. století. Hráči klasického tenisu byli za tento sport rádi, mohli jej přenášet do svých salonů. Podle dostupných informací jej hrávali na deskách stolů, které rozdělili napůl knihami. Knihy často sloužily také jako pálky.

Počátkem 20. století byl stolní tenis na britských ostrovech již velmi populární a šířil se postupně dál do Evropy a také do USA. Rok 1926 se považuje za klíčový, co se stolního tenisu týče. Založena byla Mezinárodní federace stolního tenisu a tento sport se tak stává mezinárodně uznávaným sportovním odvětvím. Postupně se dostává také na olympijské hry.

Místo knih pálky

První specializovanou sadou na stolní tenis přinesl světu David Foster, který si jí posléze nechal patentovat. Před tímto vynálezem lidé využívali ke hře knihy. Postupem času se jednotlivé pálky zdokonalovaly, původně gumový míček byl nahrazen celuloidovými balónky, které lépe skákaly po stolech.

Jde o nenáročný a přesto velmi oblíbený sport, který je možno hrát prakticky kdekoliv, nejen uvnitř, ale také venku. Je oblíben v mnoha hospůdkách, kde si u piva, kromě stolního fotbálku můžete zahrát právě taky stolní tenis. S pomocí venkovních stolů na stolní tenis nebo venkovních pingpongových stolů je to jednoduché.

Related posts

Leave a Comment