Výkup nemovitosti rovná se rychlé peníze

Každý člověk se může dostat do choulostivé životní situace, ve které nemá peněz nazbyt. Za tuto vzniklou nepříjemnost často může ztráta zaměstnání, závislost na alkoholu nebo drogách, případně dluhy, které jsme zdědili po zemřelém partnerovi. Důvodů, proč se člověk dostane do finanční tísně je opravdu mnoho. V každém případě jedním z možných řešení může být výkup nemovitosti

Rychlé peníze v hotovosti

Výkup nemovitosti je vlastně vykoupení domu či bytu, který držíte v majetku. Jinými slovy nemusíte danou nemovitost prohánět skrze inzertní portály nebo realitní kanceláře, prodáno máte prakticky ihned, respektive během pár dnů. Je to zároveň jeden ze způsobů, jak získat peníze rychle a v hotovosti. 

Pokud jste se vyskytli ve finanční tísni, ze které hledáte východisko či ze které se potřebujete velice rychle dostat, berte tuto možnost v potaz.

Kde je háček?

My, Češi, máme v povaze všude hledat onen háček. To něco, kvůli čemu to není tak výhodná nabídka, jak se na první pohled jeví. V případě výkupu nemovitostí háčky nehledejte. Za jedinou drobnou nedokonalost lze brát to, že nezískáte sto procent z kupní ceny nemovitosti, ale například pouze osmdesát procent. Zbylá procenta si bere společnost, která nemovitost odkupuje. Dá se říct, že je to pomyslné poděkování za rychlé jednání a to, že o nic dalšího se nemusíte starat. 

Jelikož se pořád jedná o možnost, jak rychle získat peníze, se oněch dvacet procent (někdy i méně) nejeví jako taková hrůza. Ne nadarmo se říká, že tonoucí se i stébla chytá. Tímto stéblem je v případě finanční tísně právě výkup nemovitosti. 

Exekuce nevadí

Velkou výhodou je, že řada společností vykupuje i takové nemovitosti, které jsou zatížené exekucí nebo věcným břemenem. Pokud byste se sami vrhli do prodeje takového objektu, se vší pravděpodobností byste dům či byt prodávali dlouhé měsíce. 

Related posts

Leave a Comment