Vše, co je třeba vědět o pružinových matracích

Rozhodli jste investovat do kvalitního spánku?  Pravděpodobně přemýšlíte nad koupí zbrusu nové matrace. Právě matrace se podílí velkou měrou na kvalitě vašeho spánku, o tom není pochyb. Pokud budete spát na nekvalitní levné matraci, pravděpodobně se nikdy nevyspíte tak, jako kdybyste spali na zdravotní matraci nebo na pružinové matraci. Zejména o pružinové matrace je v poslední době velký zájem, proto u nich chvilku zůstaňme.

Mnozí lidé po vstupu do obchodu s matracemi nemají ani zdání, co názvy jednotlivých matrací vlastně znamenají. Nemají ani ponětí o tom, co je to zdravotní matrace nebo co je to taštičková matrace. Dokonce si už ani neuvědomují, co je to klasický pružinová matrace, proto si o ní něco málo prozraďme. 

Historie pružinových matrací

Věděli jste, že pružinové matrace jsou mezi námi už opravdu dlouhou dobu? Podle mnoha pramenů jsou nejstarší matrace mezi námi už od 18.-19.století. Mnozí lidé si dodnes představují pružinové matrace jako matrace, z nichž trčí péra a které vržou. Jenže takto matrace vypadaly před lety, dnes jsou pružinové matrace už zcela jiné. 

Postupem času se měnilo všechno, i matrace se s plynoucími léty měnily a zdokonalovaly. Zvyšovala se zejména kvalita používaných materiálů, také síla drátů v pružinových matracích. Zatímco v minulosti bylo jasné, že při používání pružinových matrací dojde ke zlomení pružin, u aktuálních pružinových matrací se do děje jen zřídkakdy. 

Výhody a nevýhody pružinových matrací

Aktuálně se můžete na trhu setkat s dvěma typy pružinových matrací. Existují klasické pružinové matrace, kterým se také jinak říká bonell, a existují také takzvané taštičkové matrace. Zaměřme se však na obecné výhody a nevýhody pružinových matrací jako takových. 

K výhodám pružinových matrací patří zejména to, že dokážou skvěle reagovat na tělo i na pevné desce. Také jsou svou cenou velice příznivé, navíc nemají problém s odvětráváním vlhkosti. Co se týče nevýhod, pružinové matrace mají nižší nosnost a kromě jiného se stlačením jedné pružiny stlačí i pružiny ostatní v blízkém okolí dané pružiny. 

Related posts

Leave a Comment