Ekologické druhy vytápění a jejich plusy a minusy

V mnohých domácnostech se už začalo aktivně topit, což znamená, že většina lidí už šetří nějaké peníze na okamžik, kdy přijde do schránky celkové vyúčtování, na kterém se bude s největší pravděpodobností doplácet, jelikož ceny energií neustále zdražují. Ale vytápět se během zimy musí, o tom žádná. Abyste však ušetřili náklady spjaté s energiemi, doporučujeme vsadit na ekologické druhy vytápění. Tím myslíme solární panely a samozřejmě tepelná čerpadla. 

Aktuálně je druh vytápění “země a slunce” nejrychleji se rozvíjející typ vytápění. I když je to nejrychleji se rozvíjející typ vytápění, jedná se zároveň o nejekologičtější typ vytápění. Jak jsme zmínili, teplo se vyrábí buď prostřednictvím tepelného čerpadla, nebo prostřednictvím solárního panelu. Energii tvoří sama příroda, energie se bere ze země, vody a také ze slunce. 

O solárních panelech a tepelných čerpadlech

O tepelných čerpadlech lze říct, že jsou to takové lednice s obrácenou funkcí. Čerpadla nechladí, ale naopak vyhřívají interiér tím, že odebírají teplo z okolního prostředí. Aktuálně jsou k mání mnohé druhy tepelných čerpadel, k nimž ostatně patří tepelné čerpadlo vzduch vzduch nebo tepelné čerpadlo vzduch voda. 

Co se týče solárních panelů, ty fungují na střechách na podobném principu. Principem solárních panelů je odebírat teplo, které dodává slunce, a předávat ho dál – k využití v domě. Aktuálně je možné získat dotaci na fotovoltaiku i na tepelná čerpadla. V případě zájmu o solární panely, doporučujeme obrátit se na firmu Solidsun, která vše navrhne, vyřídí a namontuje. 

Plusy a minusy ekologických druhů vytápění

I ekologické druhy vytápění mají své plusy a minusy. K plusům patří rozhodně ohleduplnost k životnímu prostředí, také možnost zapojit je do složitějších systémů vytápění. Minusem je vyšší cena, která se však sníží díky zmiňovaným dotacím. 

Related posts

Leave a Comment