Vibrační desky můžete mít jednosměrné VD nebo reversní VDR

Pokud se vaše firma specializuje na hutnění zemin, živičných povrchů nebo zámkové dlažby, bez vibrační desky jednosměrné VD se jednoduše neobejdete. Jednosměrné vibrační desky mají vibrátor naladěný na vyšší frekvenci, což je předurčuje především k hutnění živičných povrchů. A zase vibrační desky reversní VDR jsou určeny hlavně pro hutnění zemin. V případě nutnosti se ovšem dají využít také pro hutnění živičných povrchů i zámkové dlažby – hlavně reversní desky do 250 kilogramů. Tyto přístroje mají mohutný hutnící účinek, ochranný rám, robustní konstrukci, odtlumení rukojeti proti vibracím nebo páčku plynu zakomponovanou do ramene ovládání.

Kopete výkopy? Pak si pořiďte i vibrační pěchy

Výkopové práce jsou po dokončení třeba nějakým způsobem uzavřít. Pro tuto činnost jsou vhodné vibrační pěchy. Důlní pracovníci, kopáči tunelů, podjezdů či pracovníci, již schovávají pod povrch kabeláž atd., potřebují vibrační pěchy pro hutnění ve výkopech. Díky rázovému účinku a vysoké úderové síle se tato zařízení dají využít rovněž při hutnění velmi obtížně zhutnitelné zeminy, jako je například jílovitá půda.

Existují vibrační válce tandemové VT i vedené válce VVV

Tandemové vibrační válce mají využití především hutnění živic, nesoudržné i soudržné zeminy, stabilizovaných podkladů – a to především při výstavbě komunikací, parkovišť, průmyslových ploch a opravách silnic. Disponují robustní konstrukcí, hydrostatickým systémem pojezdu, vibrace a řízení. Jednopákové ovládání, vibrace obou běhounů a plynulá regulace rychlosti vpřed a vzad činí z tandemového vibračního válce řady VT nedocenitelného partnera při výše zmíněných činnostech. Také vedené válce VVV se používají při stavbách chodníků a komunikací, mají mechanický pohon vibrátoru.

Related posts

Leave a Comment