Třídění odpadu oplývá spoustou výhod

Ekologii klademe na první místo, což je rozhodně dobře. Naše planeta se sama neochrání a naším chováním ji můžeme alespoň trochu spasit. A kupodivu nemusíme nutně instalovat solární panely na střechy rodinného domu, stačí si pořídit odpadkové koše. Zatímco jeden bude určen na plasty, jiný na směsný dopad a další na papír.

Třídění odpadu obecně oplývá spoustou výhod. To, že šetříme přírodu je jenom jeden z mnoha benefitů, jež tato činnost přináší. Mnoho lidí si neuvědomuje, že se tímto krokem šetří také peníze. Díky třídění totiž budete produkovat menší množství směsného odpadu čili budete potřebovat menší popelnici. A to se vyplatí, nemyslíte?

Šetří se primární suroviny a snižuje se množství vyprodukované energie

Dalším benefitem na seznamu výhod třídění odpadu je, že se ušetří velké množství primárních surovin. Vytříděný odpad je totiž možné dále použít. Recykluje se a slouží tak k výrobě dalších produktů. Primární suroviny, jako je dřevo, uhlí nebo například ropa či jiné různé rudy jsou rázem spaseny a nějakou dobu tak mohou být zcela netknuty.

V souvislosti s tím stojí také za zmínku, že se tímto krokem ušetří také velké množství vyprodukované energie. Vždycky je snazší vyrobit jednu věc ze tříděných odpadů než z primárních surovin. Vezměme si například sklo. Využitím střepů se sníží vznik CO2 při výrobě nového skla až o čtyřicet procent, což opravdu není zanedbatelná cifra.

Odpad neskončí na skládce ani ve vašem okolí

Tím, že budete odpad třídit, ho budete vlastně správně vyhazovat. Nestane se tak, že se odpadky nahromadí ve vašem okolí. A díky třídění se také předejde tomu, že se odpadky nahromadí na skládkách, případně ve spalovnách, jež znečišťují ovzduší.

Proto třiďte odpad a alespoň tímto drobným krůčkem udělejte něco pro naši planetu. Jistě vám to oplatí.

Related posts

Leave a Comment