Tři nejčastější chyby při rekonstrukci bytu. Na co si dát pozor?

Budete se pouštět do rekonstrukce bytu? Podívejte se na nejčastější chyby, které lidé dělají. Snad se vám tak potíže vyhnou a nebudete po skončení prací bohatší o negativní životní zkušenosti. 

Projekt? Není třeba

Máte v plánu si zařídit bydlení snů, ale nechcete vyhazovat ani korunu za projekt? V tom případě vás možná v budoucnu potká nemilé překvapení. Projekt je totiž komplexním zobrazením všeho, co budete pro rekonstrukci potřebovat. Dává do souvislosti prvky potřebné pro elektrikáře, instalatéry, topenáře a další řemeslné profese. Navíc tento dokument bude sloužit i budoucím generacím, protože právě z něj budou vycházet při další rekonstrukci bydlení. 

Řemeslníky? To zvládneme sami

Přeceňování vlastních schopností vede v mnoha případech k nepříjemným životním zážitkům. Skutečně si myslíte, že vámi realizované řešení vydrží v místnosti několik dalších desítek let? Možná by nebylo od věci se na rekonstrukci bytu podívat kritickýma očima a svůj volný čas raději věnovat příjemnějším činnostem. 

Nulová kalkulace

Dopředu si vždy zpracujte finanční plán, který pro rekonstrukci budete potřebovat. Není nic horšího než v půlce rozdělané práce zjistit, že jste mimo rozpočet. Takové zjištění následně vede k nechtěným kompromisům, které s vaší vysněnou kuchyní nemají pranic společného. A co si budeme povídat – všichni moc dobře vědí, že co se neudělá hned, nebude hotovo ani za deset let. Plánujte finanční rozpočet i rezervy tak, aby vám peníze zbyly, nikoliv chyběly. Tak si lépe vyberete materiály i použité technologie přesně podle vašich možností a představ. 

Než se do prací pustíte, zkroťte také svá očekávání. Magazíny jsou sice plné vzdušných kuchyní o velikosti běžného bytu, pokud ale právě bydlíte v paneláku, zřejmě takto váš kuchyňský kout vypadat nebude. Zaměřte se na to, co se bude dokonale vyjímat ve vašem prostoru.

Related posts