Stačí vám žaluzie nebo je kombinujete se závěsy?

Pro část lidí není pokoj bez záclon a závěsů útulný. Druhá skupina tyto bytové textilie vnímá jako zbytečné lapače prachu a vystačí si s žaluziemi. Ke které skupině patříte vy?

Zatímco v případě záclon jde čistě o dekorativní funkci, u závěsů je situace složitější. Stíní a zvukově i tepelně izolují. Podobné vlastnosti mají i žaluzie, přesto je mnoho lidí kombinuje. Podívejme se na výhody i nevýhody jednotlivých možností.

Závěsy nezajistí 100% ochranu

Pokud na oknech nemáte žaluzie, jsou závěsy jedinou možností, jak zabránit slunečním paprskům a dalším zdrojům světla v proudění do pokoje. Závěsy z tmavých látek s vysokou hustotou sice nepropustí nic, opticky ale zmenšují místnost a nehodí se proto do každého interiéru.

Máte-li pokoje orientované na jih a v létě vás trápí vysoké teploty, měli byste zvážit exteriérové žaluzie. Na rozdíl od interiérových a závěsů, venkovní žaluzie odrazí sluneční paprsky ještě před okny a zabraňují tak ohřívání místnosti.

svet-zeny_cz_k-system_cz_01

Moderní žaluzie jsou designovou záležitostí

Kombinace žaluzií a závěsů je z praktického hlediska zcela zbytečná. Pokud totiž máte kvalitní žaluzie, nepropustí dovnitř ani jediný paprsek.

Díky široké nabídce si pak můžete vybrat takové, na které se budete rádi dívat a ani vás nenapadne schovávat je za závěsy. Doporučujeme například originální bambusové žaluzie od firmy K-system.

svet-zeny_cz_k-system_cz_02

Závěsy nebo žaluzie? Zvolte kompromis!

Pokud se nemůžete rozhodnout mezi žaluziemi a závěsy, skvělým kompromisem jsou vertikální žaluzie. Máte na výběr ze 3 možností:

1. Vertikální žaluzie – jsou ideální k zastínění velkých ploch.

2. Vertikální žaluzie s potiskem – můžete si vybrat z nabídky potisků nebo dodat vlastní. Žaluzii tak může zdobit třeba fotografie vašeho dítěte nebo domácího mazlíčka.

Třásňové závěsy – hodí se hlavně do obývacích pokojů a poslouží také jako optické předělení interiéru.

svet-zeny_cz_k-system_cz_03

___________________________________________________________________

Venkovní žaluzie – od firmy mk-rolety.cz s prodlouženou zárukou.

Related posts