Ruční lis na PET láhve pro domácnost

V poslední době se nejen u zahraničních sousedů, ale také u nás klade důraz na recyklaci a třídění odpadů, což je určitě správně. Pravděpodobně všichni dobře znají nádoby na tříděný odpad. Některé jsou na papír, plast a plechovky, odpadky se zbytky potravin, sklo a klasický. Každé město či obec to může mít jinak. Ovšem pokud se určitý odpad vyváží pouze co dva týdny, může vznikat problém.

PET
PET láhve

Jak si poradit s tříděným odpadem

Doma pak hromadíme hezkou sbírku odpadků, a to zcela určitě není příjemné. Ale i na tento aspekt se myslelo. S papíry to ještě není taková hrůza. Karton se dá složit a různé listiny skartovat. Máme-li zahrádku nebo ve sklepě umístěný kompostér, lze zbytky potravin kompostovat. Vrásky na čele přidělávají snad jen PET láhve, jež svou objemností kladou vysoké nároky na jejich likvidaci. I zde naštěstí existuje jednoduchá možnost, jak skladovat PET láhve do dalšího svozu odpadů. Deformovat je ručně stručně by nebylo příliš komfortní a zabralo by to moře času. Kdežto lis na PET láhve si s tímto krokem jednoduše poradí. Jeho robustnost i moderní vzhled umožňují jeho použití jak v domácnostech tak firmách, kde s největší pravděpodobností budou tento problém řešit dvojnásob.

Stačí pouze uvolnit víčko PET láhve tak, aby při lisování mohl z láhve unikat vzduch, a plynulým ladným pohybem páky slisujete láhev mezi čelistmi lisu. Lis na plechovky a PET láhve uvítáte v každé domácnosti, zvlášť v letním období, kdy se různé nápoje nakupují ve velkém.

Proč třídit plast?

Plasty nejenže mají nízkou měrnou hmotnost, ale jsou snadno zpracovatelné. Po ukončení jejich životnosti jsou schopné projít až několikanásobnou recyklaci či dokonce být využity pro zpětné získávání energie, tedy pro výrobu elektřiny a tepla. V porovnání s papírem vydrží PET láhve na skládce pohozené mnohonásobně let déle. Proč si tedy ničit životní prostředí a tento odpad dál nezpracovat?

 

 

Related posts